13. فروردين 1397 - 8:38   |   کد مطلب: 215463
بازی دراز1404:روز سیزده بدر جشن واقعی بهار است و طراوت و سرسبزی به طبیعت بازگشته و مردم را به دامن خود باز می خواند.

به گزارش بازی دراز، نوروز جشن آغاز طبیعت است و سیزده بدر روز بزرگداشت طبیعت در میان مردم به شمار می رود.

روزهای نوروز با تمام  تب و تاب خود و با سرور و شادی روز پایانی خود را در دامن طبیعت به پایان می رساند.

روز سیزده بدر جشن واقعی بهار است و طراوت و سرسبزی به طبیعت بازگشته و مردم را به دامن خود باز می خواند.

زندگی انسان چنان وابسته به محیط زیست است که حذف آن را به هیچ وجه قابل تصور نیست زیرا در وهله نخست به حذف انسان و حیات بشری منجر می شود.

در واقع باید توجه داشت که محیط زیست می تواند بدون انسانها زنده بمانند،اما انسانها بدون محیط زیست نمی توانند زنده باشند.

سیزده بدر به عنوان روز آشتی با طبیعت تلقی می شود اما باید تلاش کنیم این روز، به روز آزارطبیعت تبدیل نشود و با ضررهای جبران ناپذیر به طبیعت رنج دیده آسیب نرسانیم.

در حقیقت معنای فرهنگ محیط زیست همین نحوه برخورد انسانها با محیط زیست است،هم انسانها برمحیط زیست تاثیر می گذارند و هم محیط زیست بر انسانها.

اما مشکل اساسی در این است که محیط زیست یک طرفه تنها بخشنده است و انسان یک طرفه تنها آسیب رسان و مضر می باشد.

این در حالی است که تنها با رعایت نکاتی ساده می توان بدون آسیب رساندن به طبیعت تازه شکفته بهاری،روزی خاطره انگیز و به یادماندنی را در دامان طبیعت سپری کرد.

در هر صورت امروز روز طبیعت است ،تلاش کنیم در روز طبیعت احترام به طبیعت را جدی بگیریم و آنگونه که شایسته  تمدن و فرهنگ  غنی این دیار است با آن رفتار کنیم.

تخریب طبیعت گناه است و آلوده کردن آن گناهی دیگر، و نیز امیدواریم این شعار به فرزندانمان یاد دهیم تا شرمنده آینده نباشیم.

احترام به محیط زیست ،احترام به خالق یکتا و احترام به زندگی است و تخریب آن خیانت در امانت و ظلم به نسلهای آینده است.

دامن طبیعت و محیط زیست ضامن سلامت روحی و جسمی مردم است و تخریب آن علاوه بر نابودی سرمایه های خدادادی ،سبب به خاطر افتادن سلامت انسانها و به بار آمدن نسلی بیمار در آینده می شود.

بیاییم دیده بان طبیعت سرزمین خود باشیم و برای حفظ محیط زیست سرزمین پهناور وسرسبز ،همه احساس مسئولیت کنیم و با رعایت شرایط لازم به متخلفان تذکر دهیم.

با رعایت نکاتی ساده،می توان بدون آسیب رساندن  به دامن طبیعت روزی خاطره انگیز و به یادماندنی سپری کرد.

متاسفانه سالانه هزاران هکتار جنگل و مرتع به دلیل بی احتیاطی هموطنان و همشهریان در آتش می سوزد،بهتر است گردشگران در صورت نیاز به آتش حتی الاامکان از روشن کردن آتش در کنار درختان خودداری کنند.

در پایان این نکات لازم و مهم برای حفظ بقای محیط زیست و طبیعت با طراوت به گوش و دل بسپارید:

از درختان برای تاب بازی استفاده نکنید،ته سیگار خود را به طبیعت رها نکنید،از آلوده کردن خاک آب هوا بپرهیزید و زباله های خود را جمع کرده و همراه خود ببرید.مراقب حیوانات بی پناه باشید.به هیچ وجه به حاشیه یا حریم مناطق حفاظت شده سازمان محیط زیست وارد نشوید.در کنار چشمه های طبیعی و مصنوعی اقامت نکنید.به جای چیدن گلها و گیاهان از آنها عکس بگیرید و سالها از دیدن آن لذت ببرید.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها