21. اسفند 1396 - 8:17   |   کد مطلب: 215280
بازی دراز1404: مردم شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب ازمنازل خود آواره شده و داخل چادر و یا کانکس زندگی میکنند وبیشتر در معرض خطرات ناشی از ترکاندن ترقه ها هستند که امیدواریم جوانان شهرستان بیشتر رعایت حال همشهریان زلزله زده خود را بکنند.

به گزارش بازی دراز، چهارشنبه سوری و مراسمات خاص آتش بازی آن درآخرین چهارشنبه سال درحال نزدیک شدن است و بسیاری ازجوانان و نوجوانان از همین روزها به استقبال آن رفته و با ترکاندن انواع ترقه های آتش زا برای مردم مشکلاتی را بوجود آورده اند.

 

چهارشنبه سوری یک رسم قدیمی وکهن که در سالهای دور نمادی از رفتن بیماریها ومشکلات و آمدن نیرو و توان گرمی بود این روزها با ورود وسایلی خطرناک به خطری برای جوانان تبدیل شده است که از این رسم قدیمی به درستی استفاده نمی کنند.

 

اولین جشن از مجموعه جشنهای باستانی نوروز با انجام فعالیتهای خطرناک گاهی اوقات به آخرین جشن زندگی آنها تبدیل می شود.

 

دراین روز باید به پیشواز جشنهای نوروزی رفت اما گاهی اوقات جوانان ما با انجام حرکات خطرناک به پیشواز حوادث ناگواری می روند که زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

این رسم قدیمی وکهن درشهرستان سرپلذهاب امسال حساسیتهای بیشتری دارد.

مردم ازمنازل خود آواره شده و داخل چادر و یا کانکس زندگی میکنند وبیشتر در معرض خطرات ناشی از ترکاندن ترقه ها هستند که امیدواریم جوانان شهرستان بیشتر رعایت حال همشهریان زلزله زده خود را بکنند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها