10. آبان 1391 - 15:39   |   کد مطلب: 910

همزمان با دهه ولایت و در آستانه فرا رسیدن عید سعید غدیرخم، جشن ازدواج 80 زوج تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

فرماندار سرپل ذهاب  در این آیین با تبریک فرا رسیدن عید غدیر گفت: برای تامین جهیزیه این زوج های جوان 400 میلیون ریال اهدا شده است.

ˈمیرزا مراد پیروˈ با بیان اینکه در این شهرستان دو هزار و 900 خانوار با هفت هزار و 150 نفر تحت پوشش خدمات کمیته امداد امام (ره) هستند، از تحویل 43 واحد مسکن مهر به مددجویان خبر داد.

وی اظهار کرد: شروع زندگی جدید در این ایام سرآغازی برای یک پیوند مستحکم و مبارک است و نوعروسان جامعه اسلامی باید سیره زندگی و همسرداری فاطمه (س) و نودامادها نیز منش و پشتکار امام علی (ع) را سرمشق زندگی خود قرار دهند.

پیرو گفت: ازدواج ساده و آسان از شعارهای کمیته امداد (ره) در تامین جهیزیه و برگزاری مراسم و تداوم زندگی زوج‌های جوان است زیرا هرگونه تجمل‌گرایی زمینه سختی و دشواری ازدواج را فراهم می کند.

وی اظهار کرد: همه ساله بخش عظیمی از توان و همت خود را به کار می‌گیریم تا با کمک خیرین زمینه ازدواج نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد را فراهم کنیم.

فرماندار سرپل ذهاب با اشاره به جنگ فرهنگی استکبار علیه فرهنگ دینی و اسلامی افزود: ترویج فرهنگ غلط غرب در باره سستی در امر ازدواج جوانان و شیوه بی‌بند و باری باید سرکوب شده و جوانان الگوهای دینی را مدنظر قرار دهند.

مدیر حوزه علمیه باقرالعلوم سرپل ذهاب هم در این آیین گفت: یکی از مهمترین مباحثی که در دین مبین اسلام بر آن تاکید شده ازدواج است که دارای هدفی مقدس و معنوی بوده و سعادت و خوشبختی افراد را به دنبال می‌آورد.

حجت الاسلام والمسلمینˈمصطفی عسکریˈ با اشاره به نقش ازدواج در کاهش بزهکاری‌های اجتماعی افزود: بسیاری از مشکلات و بزهکاری‌های اجتماعی ناشی از افزایش سن ازدواج است.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم جامعه را از این آلودگی‌ها نجات دهیم و زمینه را برای مسوولیت پذیری جوانان، توسعه و پیشرفت جامعه فراهم کنیم، باید شرایط را برای ازدواج آسان مهیا کنیم

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها