12. بهمن 1391 - 10:29   |   کد مطلب: 6662

رییس گروه مطالعات ساز و کار توسعه پاک شرکت آب و نیروی ایران از ثبت نیروگاه پیران به عنوان اولین پروژه برق آبی کشورمان در سازمان ملل متحد خبر داد.

علی نیک پورˈ  افزود: پس از انجام آخرین مرحله اعتباریابی پروژه ساز و کار توسعه پاک نیروگاه برق آبی پیران و درخواست ثبت آن به سازمان ملل، این پروژه پس از بررسی توسط هیات اجرایی این سازمان در 17 ژانویه 2013 به ثبت رسید.

وی ادامه داد: مطالعات سی.دی.ام این نیروگاه از دی سال 89 با مشارکت شرکت های مهندسی طرح و توسعه راهبرد انرژی و مهندسین مشاور سازه پردازی ایران با همکاری شرکت ˈاکوشورˈ فرانسه شروع شد و پس از جمع آوری اطلاعات عمومی، فنی و اقتصادی و بازنگری مطالعات مالی، تهیه سند طراحی پروژه انجام شد.

وی گفت: فرآیند اعتباریابی این پروژه در ژوئن سال 2011 توسط شرکت ایتالیایی ˈرینا ˈ آغاز شد و پس از ارایه اسناد مثبت و دریافت تاییدیه نهایی از نهاد عملیاتی منتخب، مراحل ثبت پروژه از هیات اجرایی سازمان ملل متحد دنبال شد.

نیک پور گفت: در شهریور سال 90 مطالعات سی.دی.ام پروژه پیران با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مورد تایید کمیته ملی سی.دی.ام و سازمان حفاظت محیط زیست ایران به عنوان مرجع صلاحیت دار ملی نیز قرار گرفت.

وی ثبت این پروژه در سازمان ملل را در راستای پیمان کیوتو و در راستای جلوگیری از گرم شدن کره زمین و نیز تعهداتی که کشورهای دنیا در خصوص کاهش انتشار گازهای گلخانه ای دارند، عنوان کرد.

پروژه نیروگاه پیران در شهرستان سرپل ذهاب قرار دارد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها