11. بهمن 1391 - 20:28   |   کد مطلب: 6633

به مناسبت فرا رسیدن سی و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی، زنگ انقلاب در مدارس شهرستان سرپلذهاب و به صورت نمادین در مدرسه فاطمه الزهرا (س) نواخته شد.

این مراسم كه با حضور فرماندار، امام جمعه ، جمعی از مسئولین محلی و مسؤولان سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان  و دانش آموزان بسیجی برگزار شد رییس آموزش و پرورش سرپل ذهاب در آیین نمادین زنگ انقلاب در مدرسه فاطمه الزهرا (س) ضمن بزرگداشت دهه مبارک فجر گفت: آنچه رهبری های بی نظیر و پیامبر گونه امام خمینی (ره) مهمترین تفاوت میان انقلاب اسلامی و سایر انقلاب های جهان است.

ˈمحمدحسین قیطاسیˈ با اشاره به نواخته شدن زنگ انقلاب در 192 واحد آموزشی این شهرستان افزود: وظیفه و رسالت امروز ما بصیرت دهی و بصیرت بخشی به آحاد جامعه است و انجام این مهم در میان معلمان، مربیان و مدیران مدارس که در ارتباط تنگاتنگ با دانش آموزان و اولیای آنان دارند از اهمیتی دو چندان برخوردار است.

وی تصریح کرد: بیداری اسلامی امروز در کشورهای اسلامی منطقه، بی شک الگو گرفته از انقلاب اسلامی 34 سال پیش ایران است لذا همه وظیفه داریم تا با آگاهی رساندن به دانش آموزان، خانواده ها و دیگر اقشار به تبیین اهمیت و جایگاه انقلاب اسلامی و حرکت عظیم و تاریخی آن در سال 57 بپردازیم.

امام جمعه سرپل ذهاب نیز در این آیین گفت: به فرموده امام راحل ˈانقلاب ما انفجار نور بودˈ و اگر چه بسیاری تلاش کردند تا جلوی تلالو این نور را بگیرند اما امروز شاهد درخشش آن در کشورهای اسلامی و منطقه نیز هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین ˈمجید صفدریˈ افزود: امروز به برکت انقلاب، بیداری اسلامی در سراسر منطقه و جهان اسلام بوجود آمده و شاهد جاری شدن شعارهای 34 سال پیش انقلاب بر زبان مردم و آزادیخواهان در این کشورها هستیم.

این مراسم با قرائت شعر، اجرای سرود دانش آموزان بسیجی و دكلمه و قرائت مقاله توسط دانش آموزان پایان  یافت.

 

 

 

 

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها