6. بهمن 1391 - 14:30   |   کد مطلب: 6160

امام جمعه شهرستان سرپل‌ذهاب گفت: امروز ملت عزیز ایران به ویژه خواص جامعه و مسئولان نظام بیش از هر چیز دیگر نیازمند وحدت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین ˈمجید صفدریˈ در خطبه های نماز جمعه افزود: امروز ملت ایران اسلامی بویژه خواص جامعه و مسوولان نظام اسلامی بیش از هر چیز دیگر نیازمند وحدت هستند و تفرقه و تنش بین مسوولان و مردم، هدف دشمنان است و آن ها تمام توان خود را در ایجاد تفرقه بین مسوولان نظام و مردم متمرکز کرده اند.

وی با تبریک ایام باشکوه ربیع الاول و سالروز تولد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، ماه ربیع الاول را از بهترین و شادترین ایام برای مسلمانان جهان دانست.

وی اظهار کرد: باید اخلاق و آداب خود را براساس اخلاق رسول اکرم (ص) منطبق کرده و معنویت را در جامعه تقویت کنیم و مهم ترین هدف پیامبر و امامان (ع) وحدت مسلمانان و دوری آنان از تفرقه و منازعات سیاسی دین براندازانه بوده است.

وی گفت: هفته وحدت بهترین زمان برای تجدید اخوت و برادری میان مسلمانان اعم از شیعه و سنی است که باید در این هفته برنامه های پربار برگزار شود.

امام جمعه سرپل ذهاب افزود: بدون تردید اتحاد مسلمانان با سلیقه ها و افکار مختلف اساسی ترین برنامه نظام جمهوری اسلامی ایران است و امام امت و رهبری عزیز انقلاب اسلامی همواره منادی وحدت و همبستگی ملت های مسلمان بوده اند.

صفدری، با تبریک فرا رسیدن بهار آزادی و دهه فجر انقلاب اسلامی بهترین عنوان برای این دهه را انفجار نور دانست و گفت: انفجار نور در قرن تاریکی ها در این دهه و در ایران اسلامی اتفاق افتاد.

وی، تقارن هفته وحدت با ماه بهمن را موهبتی بزرگ برای ملت ایران دانست و گفت: برنامه های دهه فجر در این دوره باید بیشتر حول محور اتحاد و همدلی باشد.

وی حضور یکپارچه مردم و اتحاد را رمز اصلی پیروزی انقلاب دانست و گفت: در ادامه موفقیت های بزرگی همچون پیروزی در دفاع مقدس و شکست فتنه ها و توطئه هایی همچون فتنه 88 به برکت همین اتحاد و همدلی مردم بود

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها