پربازدیدترین ها

سرویس: بين المللي کد خبر: 169520 ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۴

تعهدات تیم مذاکره کننده ایرانی نقد و تعهدات آمریکا نسیه است/ بیانیه لوزان نشان دهنده 2 مرحله ای بودن توافق

تعهدات تیم مذاکره کننده ایرانی نقد و تعهدات آمریکا نسیه است/ بیانیه لوزان نشان دهنده 2 مرحله ای بودن توافق
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس ظواهر امر، تعهدات پذیرفته شده توسط تیم مذاکره کننده ایرانی نقد و تعهدات طرف مقابل، نسیه است.
images_2

عبدالرضا مصری در گفت و گو با خبرنگار پاک پرس اظهار داشت: نباید تلاشهای تیم مذاکره کننده نادیده انگاشته شود زیرا مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری، طرف مذاکره کننده ایرانی مورد اطمینان ما است اما ما نسبت به طرف مقابل بی اعتماد هستیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بیانیه اخیر نشان دهنده دو مرحله ای شدن توافقات بوده این در حالی است که ما قبلا اعلام کرده بودیم با برداشته شدن کامل تحریم، توافق دو طرف انجام می شود در غیر این صورت توافقی صورت نمی گیرد اما این بیانیه مخالف سخنان قبلی است.

مصری بحثهای انجام شده توسط سخنگوی کاخ سفید و اوباما را با سخنان ظریف متناقض خواند و گفت: تا زمان به چاپ رسیدن متن بیانیه اظهار نظر نهایی ممکن نیست اما آنچه معلوم است سخنان مسئولان دو طرف مغایر با یکدیگر بوده است.

وی افزود: جان کری تعهدات آمریکا را موکول به تصمیم گیری در کنگره یا شورای امنیت می داند بنابراین وعده های آنان نسیه بوده در حالی که تعهدات پذیرفته شده توسط ایران نقد می باشد با این وجود دستور مقام معظم رهبری، فصل الخطاب مذاکرات است و ملت ایران نیز پیرو امر ولی فقیه خود هستند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آنچه از تیم مذاکره کننده خواسته شده بود عدم عبور از خط قرمزها است که اطلاع از این امر منوط به بازگشت ظریف به ایران و بیان جزئیات این بیانیه در مجلس شورای اسلامی است.

مصری گفت: حساسیتهای موجود در کشور ایران منطقی است اما حساسیتهای موجود در کشورهای متخاصم غیر منطقی و زاده تفکرات و تبلیغات غلط است، تاکنون امر مشتبه است و باید منتظر چگونگی واکنش غربیان در کنگره آمریکا و نوع تعامل اوباما ماند و اینکه آیا تیم مذاکره کننده از خط قرمزها عبور کرده اند یا نه.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سخنان کری و آنچه در بیانیه ذکر می شود متناقض هم می باشد بنابراین باید این مذاکرات مورد تجزیه و تحلیل به صورت کتبی قرار گیرد و به یک تصمیم گیری نهایی برسد.

مصری خاطر نشان کرد: ما هزینه غنی سازی هسته ای از جمله پشت سر گذاردن تحریمهای سنگین و از دست دادن شهدای هسته ای را پرداخت کرده ایم و ملت ما همانگونه که در طول هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کردند در برابر مشکلات هسته ای نیز مقاومت کردند بنابراین بهای پرداختی نباید مفت از دست برود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امید است که در نهایت این مذاکرات به نحوی رقم بخورد  که موجبات رضایت خاطر مقام معظم رهبری و ملت ایران را فراهم آورد.