6. آذر 1391 - 18:53   |   کد مطلب: 1409

مراسم شام غریبان شهادت امام حسین (ع) و 72 یار با وفایش‎‎، باغروب‎خورشید دهم‎‎‎ محرم و با حضور دلدادگان آن حضرت در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد.

مراسم شام غریبان شهادت امام حسین (ع) و 72 یار با وفایش‎‎، باغروب‎خورشید دهم‎‎‎ محرم و با حضور دلدادگان آن حضرت در جوار حرم احمدابن اسحاق (ره) در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد.

در این مراسم عزاداران با روشن کردن شمع به نوحه‌سرایی و عزاداری پرداختند و در عزای مولای مظلوم خود خون گریستند و آیین غمبار شام غریبان را به جای آوردند.

دوستداران خاندان مطهر حضرت سیدالشهدا (ع) که روز عاشورا در سوگ شهادت سرور آزادگان جهان ˈوا حسیناˈ سر داده بودند در این شب با زینب کبری (س) عقیله بنی هاشم که پس از شهادت امام حسین (ع) در دشت نینوا مسئولیت مهم پیام کربلا را بر عهده داشت همدردی کردند.

حرم احمداین اسحاق (ره) شهرستان در شامگاه حزن و ماتم بزرگ مملو از محبان سیدالشهدا بود و ارادتمندان حسین بن علی (ع) با حضوری پرشکوه و گسترده عزای سالار شهیدان دشت نینوا را برگزار کردند.

مردم این دیار اعم از زن، مرد، پیر و جوان با برپایی دسته های عزاداری در هر کوی و برزن در این شب ماتم و عزا خواستند تسلی دهنده خاندان پیامبر باشند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها