4. آذر 1391 - 13:37   |   کد مطلب: 1360

مردم مومن و ولايي شهر ستان سرپلذهاب همزمان  با سراسر کشور در تاسوعاي حسيني در غم از دست دادن حضرت ابوالفضل العباس(ع)، علمدار دشت کربلا به سوگ نشستند و گريستند.

مردم شهرستان در هر کوي و برزن و در شهر و روستاهاي مختلف سرپلذهاب  به ياد سيد و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) و ياران با وفايش به خصوص سقاي لب تشنگان کربلا با برپاي مراسم نوحه خواني،سينه زني و دسته هاي عزاداري ارادت خود به اهل بيت را نشان دادند و اشک ماتم ريختند.

شور حسيني در جاي جاي شهرستان  در تاسوعاي امام حسين (ع) از شب گذشته تا کنون به چشم مي خورد و نواي يا حسين و يا ابوالفضل دل هر عاشقي اهل بيتي را به لرزه در مي آورد.

بيرق و علم هاي بر افراشته، جاودانگي مکتب عاشوراي حسيني و شهداي دشت کربلا را به نمايش گذاشته است.

مجالس سوگواري باشکوهي در مساجد و تکايا  و جوار حرم احمد ابن اسحاق (ره) برپا شده و عاشقان و دلباختگان سالار شهيدان حضرت امام حسين(ع) در ماتم شهداي دشت نينوا سوگواري مي کنند.

حضور گسترده عاشقان اباعبدالله الحسين (ع) به خصوص جوانان در عزاداری و سینه زنی  ارادت مردم به خاندان عصمت و طهارت را به نمايش مي گذارد. مردم مومن و عاشق حضرت عباس (ع) اين شهرستان در اين روز به ياد لبهاي تشنبه قمر بني هاشم و فرزندان اباعبدالله (ع) با پخش نذري اعم از شربت و شير ، شله زرد ، حليم ، آش شله قلم کار و ديگر نذورات از هيات هاي مذهبي پذيرايي مي کردند.

در پایان عزاداری تاسوعای حسینی نماز ظهر تاسوعا با حضور مردم عزادار برگزار گردید

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها