30. آبان 1391 - 21:10   |   کد مطلب: 1221

پس از گذشت چند روز از آغاز جنگ بین اسرائیل و غزه، اسرائیل در وحشتی غافلگیرانه فرو رفته است. در این زمینه از هر حربه ای برای آتش بست در این جنگ استفاده می کند چرا که تصور چنین هزینه‌های سنگینی برای صهیونیست‌ها قابل تصور نبود.

لذا در این میان، مقامات اسرائیل با توسل به دست نشانده‌های خود در منطقه خواستار ایجاد آتش بست و پایان این جنگ ناعاقلانه شده‌اند.

یکی از این کشورها قطر می باشدکه امیر قطر بارها رابطه با اسرائیل را جزء استراتژی‌های خود قرار داده است،

رسوایی شدید امیر قطر در زمینه خوش خدمتی به اسرائیل در افشای مکان رهبران حماس، بازتاب عجیبی در رسانه‌ها داشته است.

از این جهت از یک طرف پیشنهادی که امروز نتانیاهو به امیر این کشور در جهت پادرمیانی برای برقراری آتش بست داده شده و از طرف دیگر بازتاب خیانت امیر قط به مردم غزه باعث شده تا سران این کشور در موضع گیری‌های خود سیاست فرار رو به جلو را اتخاذ کنند.

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «حمد بن جاسم آل ثانی» نخست وزیر قطر طی سخنانی در نشست فوق العاده وزیران امور خارجه اتحادیه عرب گفت: ما اعراب، متاسفانه به محاصره برادرانمان در فلسطین کمک کردیم.

وی افزود: ما می دانیم در جریان حملات اسرائیل به نوار غزه در سال 2008 چه کسانی علیه فلسطین توطئه کردند.

نخست وزیر قطر خطاب به وزیران خارجه کشورهای عربی گفت: دیدارها ما [در اتحادیه عرب] فقط اتلاف وقت و پول است.وی تاکید کرد اعراب نیازمند تجدید نظر درباره طرح صلح با اسرائیل هستند.

حمد بن جاسم آل ثانی گفت: به قدرت نظامی کشورهای عربی آگاه هستم و درباره اقدام نظامی علیه اسرائیل حرف نمی زنم اما ما نیازمند سیاست واضحی درباره تعامل با موضوع فلسطین هستیم.

در این نطق‌پرانیزیرکانه، نفی اسرائیل و محکوم کردن سیاست‌های آن در قبال مردم مظلوم غزه لحاظ نشده است، تنها با اقدامی فریبکارانه با حمایت از مردم فلسطین، درصدد محو این خیانت بزرگ در حق آنها می باشد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها