26. آبان 1391 - 11:00   |   کد مطلب: 1141

 امام جمعه سرپل ذهاب با اشاره به حمله وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به غزه گفت: علمکرد سازمان ملل و شورای امنیت در این حوادث بسیار ضعیف است ضمن اینکه سکوت مجامع عربی در قبال این حملات، بی کفایتی سران عرب را برای همگان آشکار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین ˈمجید صفدریˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته سرپل ذهاب افزود: امروز سکوت جهان عرب و بی تفاوتی کشورهای اسلامی، نشان از فراموشی تکلیف دارد هر چند مردم مظلوم غزه به این بی تعهدی کشورهای عرب عادت دارند.
وی با اشاره به اینکه امام (ره) فرمودندˈبسیج خاص زمان انقلاب نیست و بسیج در صدر اسلام هم وجود داشت و در تمام کشورهای اسلامی بسیج می تواند جایگاه خود را پیدا کند و اگر بسیج عمومی اجرا شود زمینه ایجاد حکومت اسلامی را خواهیم داشتˈ، از همه کشورهای اسلامی و مردم آزادیخواه جهان خواست در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی سکوت نکنند.
صفدری با اشاره به آغاز ماه محرم گفت: محرم و عاشورا سرمایه گرانبهایی است که باید از این ظرفیت در مسیر رشد و اعتلای جامعه استفاده شود و هرکس که خداوند خیری را برای او بخواهد، محبت امام حسین (ع) و زیارت قبر آن حضرت را در دل او قرار می دهد و هرکس که خدا برایش بدی در نظر گرفته باشد، بغض امام حسین(ع) و زیارت او را در دلش قرار می دهد و این معیاری برای توجه خدا به انسان است.
وی تصریح کرد: امام حسین (ع) دارای برکات بسیار زیادی است که در خاندان، مقبره و قیام ایشان این برکات نهفته است، قیام امام حسین (ع) یک حرکت پیچیده تاریخ ساز و جریان ساز برای بشریت است.
خطیب نماز جمعه سرپلذهاب همچنین با اشاره به فرا رسیدن دهه امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به خوبی ها و نهی از بدی ها دو اصل پذیرفته شده همه اقوام و ملل در طول تاریخ است، این دو اصل در بردارنده منافع برای انسان و منطبق با عقل و فطرت است.
صفدری یادآور شد: در دهه اول محرم که به دهه امر به معروف و نهی از منکر نام گذاری شده است، افراد بایستی تذکر لسانی را یک تکلیف عمومی دانسته و بدان عمل کنند.
نمازگزاران سرپل ذهاب پس از اقامه نماز جمعه در محکومیت جنایات بیرحمانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و بی دفاع غزه و آغاز دهه امر به معروف و نهی از منکر از مقابل مصلای نماز جمعه تا چهار راه احمد ابن اسحاق راهپیمایی کرده و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل با مردم بی دفاع غزه اعلام همدردی کردن

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها