21. آبان 1391 - 10:56   |   کد مطلب: 1049

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: خارج شدن یک قطار مسافربری که در مسیر زاهدان به تهران در حال حرکت بود چهار کشته و 26 زخمی برجای گذاشت.

ˈمحمود مظفرˈ فزود: این قطار مسافربری که از سیستان و بلوچستان عازم تهران بود در نزدیکی شهر یزد دچار حادثه خارج شدن از ریل شد که در نتیجه آن چند واگن این قطار از ریل خارج و منجر به کشته و زخمی شدن جمعی از مسافران آن شد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: با کسب خبر از وقوع حادثه یاد شده بلافاصله ستاد بحران در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تشکیل شد و با برقراری ارتباط تلفنی با جمعیت هلال احمر استان یزد و استان های همجوار دستورات لازم ستادی برای اعزام نیروهای امدادگر و نجاتگر واکنش سریع هلال احمر به محل وقوع سانحه داده شد.

وی اضافه کرد: با قید فوریت های امدادرسانی در مدیریت سوانح 35 نیروی عملیاتی به همراه 15 دستگاه آمبولانس و خوردوی نجات به محل وقوع سانحه خارج شدن قطار مسافربری اعزام شدند.

مظفر اظهار داشت: از زمان وقوع حادثه یادشده تاکنون نیروهای امدادی هلال احمر با استقرار در محل یاد شده به ارائه خدمات امدادی شامل اسکان و تغذیه اضطراری و حمایت های روانی مسافران و متاثرین از این حادثه مشغولند.

وی گفت: این قطار مسافربری راس ساعت 50 / 23دقیقه در محل ورودی ایستگاه نظرآباد یزد با خارج رشدن لوکوموتیو و دو واگن مسافری دچار سانحه شد که متاسفانه سه نفر از پرسنل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و یک نفر از هموطنانمان کشته و 26نفر دیگر از سوی گروه های امداد رسان هلال احمر به بیمارستان های شهر یزد منتقل شدند .

وی افزود: این قطار مسافربر ی 324 مسافر داشت که بجز مجروحین مابقی مسافرین به تهران اعزام شدند .

مظفر ادامه داد: هم اکنون مسیر جایگزین برای تردد قطارها مسیر اردکان - جندق - بافق پیش بینی شده و با هماهنگی راه آهن جمهوری اسلامی ایران تردد قطارها مطابق برنامه انجام می شود .

وی افزود: با اعزام کمیسیون عالی سوانح راه اهن به محل وقوع این سانحه علت وقوع در دست بررسی است .

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها