19. آبان 1391 - 14:24   |   کد مطلب: 1029

امام جمعه سرپل ذهاب گفت: از نظر اسلام، خانواده یک رکن بزرگ در جامعه است و یک خانواده سالم که در آن تربیت صحیح اسلامی جریان داشته باشد، در پیشرفت جامعه اسلامی هم مثمر ثمر خواهد بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین ˈمجید صفدریˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته سرپل ذهاب با اشار به فرا رسیدن 20 آبان روز بزرگداشت خانواده افزود: خانواده محل آسایش و آرامش است و هیچ انسانی بدون داشتن خانواده ای آرام و مناسب طمع زندگی واقعی را نخواهد چشید.

وی با بیان اینکه خانواده مکان تجدید قوا و مکان تولید آرامش برای تمام اعضاست، تصریح کرد: این نهاد کوچک اما تاثیر گذار اجتماعی، می تواند در صورت پویایی و سلامت، زمینه رشد، توسعه و شکوفای یک جامعه را فراهم کند در غیر این صورت مشکلات زیادی در جامعه بوجود می آید.

صفدری با اشاره به نزدیکی ماه محرم و عزاداری سیدالشهدا (ع) خاطر نشان کرد: عطر حسینی سبب زنده ماندن اسلام و بقای شیعه است و این عامل سبب محافظت جامعه اسلامی در برابر آسیب های مختلف می شود.

وی با بیان اینکه از حماسه حسینی باید درس بگیریم، اظهار کرد: امام حسین (ع) با یاران اندک خود در مقابل جمعیت کثیری از کافران ایستاد و خون مطهرش برای زنده نگه داشتن اسلام بر زمین ریخته شد تا نشان دهد استکبار با تمام قدرت ظاهری اش شکست پذیر است و پیروزی حق در برابر باطل وعده خداوند متعال است.

وی با اشاره به 24 ذی الحجه روز مباهله پیامبر (ص) هم گفت: این روز را عید مباهله گفته اند و روز بزرگی است که خداوند در آن بزرگ ترین آیه را که در مورد فضیلت اهل بیت است نازل کرده، این مباهله حقانیت و معصومیت اهل بیت عصمت و طهارت را به اثبات رساند.

صفدری در خطبه اول نماز جمعه نیز با بیان حدیثی از امام علی (ع) گفت: ایشان در فضیلت تقوا این عبارت رفیع را فرموده اند که پرهیزکاری و ترس از خدا کلید هر در بسته ای است و تقوا می تواند هر در بسته ای را باز کرده و ذخیره قیامت باشد.

وی تاکید کرد: تقوا عامل آزادی از هر گونه بردگی است و با تقوا می توان از بردگی رهایی پیدا کرد و در پرتوی پرهیزکاری و تقوا به تمام آرزوهای خود رسید.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها