پربازدیدترین ها

کد خبر: 226877 ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹

گزارش:

روزهای کرونایی سرپلذهاب بدون سی تی اسکن/ وقتی خرابی دستگاه، مردم را به شهرهای دیگر می کشاند

بازی دراز 1404:اخیرا متاسفانه با توجه به شیوع کرونا، عدم ارائه خدمات در بخش سی تی اسکن بیمارستان سرپلذهاب زنگ‌خطری دیگر برای سلامتی شهروندان رقم زده و این مشکلات با تامین‌ بودجه و همت مسئولین برطرف می شود.

روزهای کرونایی سرپلذهاب بدون سی تی اسکن/ وقتی خرابی دستگاه، مردم را به شهرهای دیگر می کشاند

با توجه به خطر شیوع بیماری کرونا و تشخیص نهایی با سی تی اسکن، متاسفانه چند صباحی است دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب دچار نواقصی شده و از پذیرش بیماران معذور می باشد.

امروزه علاوه بر دغدغه بیماری برای بیماران سرپلذهابی، انجام سی تی اسکن جهت تشخیص بیماری، نگرانی شهروندان را مضاعف کرده و موجب شده هزینه های اضافی متحمل شوند.

عده ای از بیماران که از این وضعیت گلایه مند بودند در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اذعان داشتند که در این شرایط خطر بیماری کرونا، بیماران را به مرکز استان ارجاع می دهند و این می طلبد مسئولین مربوطه برای رسیدگی به مطالبات مردم دغدغه مند تصمیم بگیرند و پیگیر حل این مشکل باشند.

آقای محمدی از بیماران سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: با این شرایط بحرانی کرونا، برای انجام سی تی اسکن مجبور شدیم به مرکز استان مراجعه کنیم و علاوه بر هزینه های ایاب و ذهاب، ساعت ها در صف معطل شویم و این زنگ خطری برای سلامتی خواهد بود لذا انتظار می رود هرچه سریعتر مسئولین پیگیر این موضوع شده و مشکل مردم را برطرف کنند.

برای تعمیر دستگاه سی تی اسکن 600 میلیون تومان هزینه مورد نیاز است

نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: با پیگیری که از طریق شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام گرفته متاسفانه دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهدای شهرستان دچار مشکل شده و برای تعمیر آن ۶۰۰ میلیون تومان هزینه مورد نیاز است.

فرماندار سرپلذهاب افزود: با توجه به حساسیت موضوع و بحث موج چهارم کرونا می طلبد که مسئولین شبکه و دانشگاه علوم پزشکی استان سریعاً نسبت به حل این مشکل تلاش کنند.

وی یادآور شد: تعمیر این دستگاه فقط توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام می گیرد که ان شاءلله با پیگیری انجام شده بزودی شاهد راه اندازی مجدد سی تی اسکن باشیم.

قطعه مورد نیاز دستگاه سی تی اسکن باید از کشور ژاپن وارد شود

دکتر سینا خانعلی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: به علت مشکل در قطعه ای از دستگاه سی تی اسکن که در بیمارستان به بیماران خدمات ارائه می کرد، در اوایل روزها پذیرش بیماران محدود به بیماران شهرستان سرپلذهاب شد و در ادامه فقط پذیرش بیماران اورژانسی انجام می شد و اخیراً بعلت خرابی کامل در قطعه ای از دستگاه، دیگر قادر به پذیرش بیماران نیستیم و در طی این مدت بارها جهت تعمیر دستگاه با دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه مکاتبه شده است و مستندات پیگیری موجود بوده اما متاسفانه تاکنون اقدامی نشده است.

رئیس بیمارستان شهدای سرپلذهاب افزود: قطعه مورد نیاز دستگاه سی تی اسکن باید از کشور ژاپن وارد شود و از سوی دیگر به علت کمبود بودجه دانشگاه علوم پزشکی استان تاکنون قادر به فراهم کردن این بودجه نشده و کماکان در انتظار تامین اعتبارات لازم هستیم.

وی گفت: قطعا نگرانی و دغدغه و مشکلات حاشیه ای مردم از عدم ارائه خدمات دستگاه سی تی اسکن در این شرایط بحرانی کرونا را درک می کنیم و پیگیر هستیم اما تا تامین بودجه از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان و تهیه قطعه مورد نیاز دستگاه باید سعه صدر به خرج دهیم و به نزدیکترین مرکز سی تی اسکن که شهرستان اسلام آبادغرب است، مراجعه کنیم.

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰ هزار تن جمعیت می باشد.