پربازدیدترین ها

کد خبر: 226869 ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

پنتاگون: ۵ آمریکایی در حمله راکتی به اربیل زخمی شدند

یک مقام وزارت دفاع آمریکا از زخمی شدن ۵ آمریکایی در حمله راکتی شامگاه دوشنبه به فرودگاه اربیل در شمال عراق و پایگاه آمریکایی مستقر در آن خبر داد.

پنتاگون: ۵ آمریکایی در حمله راکتی به اربیل زخمی شدند

یک مقام وزارت دفاع آمریکا از شلیک ۱۴ راکت به پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل در حمله شامگاه دوشنبه به این پایگاه خبر داد و مدعی شد که از این تعداد، ۴ فروند راکت به پایگاه آمریکا اصابت کرده و ۱۰ فروند نیز در محوطه بیرون آن فرود آمده است.

بر اساس این گزارش، این مقام پنتاگون بامداد سه‌شنبه تعداد آمریکایی‌های زخمی در جریان حمله راکتی در اربیل را ۵ نفر اعلام کرد که ۴ نفر پیمانکار غیرنظامی و یک نفر نیروی نظامی بودند.

وی که خواست نامش فاش نشود، در عین حال یک پیمانکار غیرنظامی دیگر را که در این عملیات کشته شد، غیرآمریکایی اعلام کرد.

این در حالی است که سخنگوی نیروهای ائتلاف در عراق پیش از این تعداد آمریکایی‌های زخمی در حمله راکتی به اربیل را فقط یک نظامی اعلام کرده بود.

گفتنی است که یک گروه عراقی تازه تأسیس با نام «سرایا اولیا الدم» مسئولیت حمله به اربیل را برعهده گرفت و افزود که اشغالگران آمریکایی در هیچ جای عراق امنیت نخواهند داشت.

این گروه با بیان اینکه با چندین فروند موشک، پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل را هدف حمله قرار داده است نسبت به عملیات‌های بیشتر علیه اشغالگران آمریکایی حاضر در منطقه کردستان عراق وعده داد.

در همین حال، کانال تلگرامی «صابرین نیوز» هم به نقل از یک منبع مطلع گزارش داد که در جریان عملیات راکتی علیه پایگاه آمریکایی در اربیل عراق، یک فروند هواپیمای سوپر کِی‌اِن‌سی ۳۵۰ متعلق به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) آسیب جدی دیده و یک فروند پهپاد ام‌کیو ۱ سی نابود شده است.

همچنین «برهم صالح» در واکنش به این حمله در توئیتر نوشت: حمله به اربیل که قربانی برجای گذاشت، تنشی خطرناک و اقدامی تروریستی علیه تلاش‌های ملی برای پاسداری از امنیت کشور و سلامت شهروندان است.

وی افزود: چاره‌ای جز این نداریم که تلاش‌های خود برای ریشه‌کنی نیروهای تروریسم و اقدامات جهت ایجاد آشوب در کشور را بسیار تقویت نمائیم.

رئیس‌جمهور عراق ادامه داد: این نبرد دولت و حاکمیت با تروریسم و بی‌قانونی است.