آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226678 ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی :

منطقه دارای مخازن نفت و گاز بسیار مناسبی است / تصویب طرح پالایشگاهی برای منطقه یک تحول بسیار عظیم خواهد بود / پیش بینی اعتبار ۲میلیارد دلاری برای صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی در منطقه

بازی دراز 1404:نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از پیش بینی اعتبار ۲میلیارد دلاری برای صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی در منطقه خبرداد و گفت : تصویب طرح پالایشگاهی برای منطقه یک اتفاق خوب و یک تحول بسیار عظیم خواهد بود .

منطقه دارای مخازن نفت و گاز بسیار مناسبی است / تصویب طرح پالایشگاهی برای منطقه یک تحول بسیار عظیم خواهد بود / پیش بینی اعتبار ۲میلیارد دلاری برای صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی در منطقه

دکتر شهریار حیدری در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : شهرستان های حوزه انتخابیه ظرفیت مناسبی برای صنایع پتروشیمی دارد که بررسی این موضوع و همچنین بهره برداری از مخازن نفتی از طریق وزارت نفت در دستور کار قرار گرفت .

وی افزود : دوبار سوال از وزیر نفت در صحن علنی مجلس و دیدار های مکرر با مهندس زنگنه و جلسه با مسئولین وزارتخانه منجر به تصمیم گیری برای اعزام یک تیم کارشناسی و تخصصی به منطقه برای بررسی مطالبات ما گردید.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : هیئت کارشناسی به منطقه اعزام گردید و به مدت دوروز در منطقه حضور یافته و از مناطق مختلف بازدید کردند .

ایشان بابیان اینکه منطقه دارای مخازن گاز و نفت مناسبی است اذعان داشت : اولویت ما بهره برداری از مخازن گازی و ایجاد یک پالایشگاه گازی و پتروشیمی در منطقه می باشد که توافق شد وزارت نفت  تیمهای تخصصی حفاری و سرمایه گذاری در بحث پالایشگاه را به منطقه اعزام کند .

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد : بهره برداری از مخازن گازی و ایجاد پالایشگاه یک اتفاق بسیار خوب در منطقه است که یک اتفاق تاریخی بوده و یک تحول عظیم برای منطقه خواهد بود .

حیدری تصریح کرد : در این طرح علاوه بر بهره برداری از مخازن نفت و گاز ، رونق اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال را نیز برای منطقه به دنبال خواهد داشت .

وی افزود : برای این طرح بزرگ ۲ میلیارد دلار اعتبار پیش بینی شده است که یک میلیارد دلار آن در حوزه پالایشگاهی و یک میلیارد دلار نیز در حوزه پتروشیمی خواهد بود و امیدواریم هرچه سریعتر این طرح به تصویب رسیده و به اجرا در آید.