آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226255 ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵

فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب:

سپاه نقش حمایتی در بحران های پیش آمده سرپلذهاب دارد/ استفاده از ظرفیت های بسیج و سپاه برای مقابله با کرونا ادامه دارد

بازی دراز 1404:فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب با بیان اینکه سپاه نقش حمایتی در بحران های پیش آمده سرپلذهاب دارد،گفت: استفاده از ظرفیت های بسیج و سپاه برای مقابله با کرونا در شهرستان نیز ادامه دارد.

سپاه نقش حمایتی در بحران های پیش آمده سرپلذهاب دارد/ استفاده از ظرفیت های بسیج و سپاه برای مقابله با کرونا ادامه دارد

 

سرهنگ نوروز اکبری در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک هفته بسیج مستضعفین گفت: بسیج در تمام سختی‌ها و عرصه های مختلف کشور بعنوان عضو پیشرو انقلاب اسلامی و یک ستون محکم حضوری فعال و اثرگذار دارد .

وی افزود: برنامه های بسیج امسال بیشتر به سمت و سوی مبارزه با شیوع بیماری کرونا و تلاش در جهت کمک به حفظ سلامت مردم است و از همه مردم شهرستان نیز دعوت می کنم که با رعایت پروتکلهای بهداشتی در این برنامه ها حضور یابند .

ایشان به اقدامات سپاه و بسیج برای ریشه کنی بیماری کرونا در شهرستان اشاره کرد و گفت: طرح شهید قاسم سلیمانی در سرپلذهاب با رمز مبارک یا محمد رسول الله (ص) آغاز شده و در این طرح که تیم هایی از هلال احمر ، بسیج و بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان حضوردارند سنجش سلامت، غربالگری و حمایت از بیماران و اقشار آسیب پذیر جامعه به صورت خانواده محور در محلات سطح شهر انجام می گیرد.

وی ادامه داد: ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی، مدارس، معابر،سطح شهر و روستاها، در مراحل مختلف ، جمع آوری و توزیع پک های کمک معیشتی بین خانواده های آسیب دیده کرونا، توزیع ماسک و اقلام بهداشتی بین جامعه هدف ، استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج در کنترل مبادی خروجی ورودی شهر و اجرای طرح محدودیت ها و ممندعیت های تردد از مهمترین اقدامات سپاه برابر مقابله با شیوع بیماری کرونا در شهرستان نیز بوده است.

وی یادآور شد:سپاه در بحران های سالهای اخیر در شهرستان در کنار مردم بوده و لازم به ذکراست از روز اول بعداز زلزله در کنار مردم بودند و از مرحله امداد و نجات تا آواربرداری و اسکان و بازسازی در وسط میدان حضور داشتند ،گروههای جهادی بسیج بسیاری به سرپلذهاب آمده ودر کار بازسازی واحدهای مسکونی به مردم کمک کردند و علاوه بر بازسازی منازل کارهای عمرانی بسیاری در زمینه مدرسه سازی ، ساخت مسجد، آبرسانی و ... انجام دادند که هنوز تداوم دارد.