آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226194 ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶

مدیر اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرپلذهاب :

برنامه های هفته کتاب در بستر فضای مجازی برگزار می شود / کمبود اعتبار و مشکلات قانونی مانع تکمیل کتابخانه های عمومی تخریب شده سطح شهر است

بازی دراز 1404:مدیراداره کتابخانه های عمومی شهرستان گفت : برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا بصورت غیرحضوری و در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

برنامه های هفته کتاب در بستر فضای مجازی برگزار می شود / کمبود اعتبار و مشکلات قانونی مانع تکمیل کتابخانه های عمومی تخریب شده سطح شهر است

 امیراسمعیلی در گفتگو باخبرنگارما اظهارداشت : هفته کتاب و کتابخوانی در هفته پایانی آبانماه است که هرساله برنامه های متنوعی برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه انجام می شود .

وی افزود : برنامه های هفته کتابخوانی امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و لزوم حفظ سلامتی مردم به صورت غیرحضوری ودر فضای مجازی برگزار می شود.

مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان تصریح کرد : مسابقه های کتابخوانی ، نقاشی ، جمله نویسی ، خاطره نویسی و... ، برگزاری نشستهای کتابخوانی و معرفی کتاب باحضور نویسندگان و علاقمندان و فعالین حوزه کتاب ، برگزاری محافل ادبی در هفته کتابخوانی در بستر فضای مجازی انجام خواهد شد .

ایشان بااشاره به کمبود اعتبارات بخش کتاب شهرستان اذعان داشت : اعتبارات بخش کتاب در شهرستان بسیار کم می باشد و کتابخانه های شهرستان به همین دلیل تکمیل نشده و پس از گذشت سه سال از زلزله هنوز بازسازی دوکتابخانه عمومی شهرستان انجام نشده است .

اسمعیلی خاطر نشان کرد : درجلسه ستادبازسازی شهرستان که باحضور استاندار انجام گرفت قول های مساعدی برای تکمیل و تجهیز کتابخانه های عمومی داده شد که امیدواریم با تحقق این وعده ها هرچه سریعتر ساهد بازسازی کتابخانه های عمومی سطح شهر باشیم.

مدیرکتابخانه های عمومی شهرستان ادامه داد : یکی دیگر از مسکلات کتابخانه عمومی رسالت بحث زمین آن تست که بصورت وقف در اختیار کتابخانه های عمومی بوده وبعداز تخریب در زلزله توسط موقوفه مورد شکایت قرارگرفته و در دادگاه درحال رسیدگی است و به لحاظ قانونی نیز اجازه ادامه کار ساخت و ساز وجود ندارد وبا وجود اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی کار ساخت وساز آن متوقف شده است .