آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 226183 ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴

فرمانده انتظامی شهرستان سرپلذهاب مطرح کرد:

هشدار پلیسی در خصوص برخورد با مهمات عمل نکرده باقی مانده از جنگ تحمیلی

بازی دراز 1404:فرمانده انتظامی شهرستان سرپلذهاب هشدار پلیسی در خصوص برخورد با مهمات عمل نکرده باقی مانده از جنگ تحمیلی خطاب به عموم مردم مطرح کرد.

هشدار پلیسی در خصوص برخورد با مهمات عمل نکرده باقی مانده از جنگ تحمیلی

سرهنگ منوچهر رضایی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به اینکه جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به مدت هشت سال به طول انجامید . و در این جنگ نا برابر شهدا و مجروحین زیادی تقدیم انقلاب گردید و میلیاردها دلار به کشورمان خسارت وارد شد.که از این آسیب ها و خسارت ها شهرستان سرپل ذهاب بی‌نصیب نمانده و بارهای بار مورد هجوم و حمله دشمن بعثی قرار گرفت.

وی افزود: با گذشت بیش از ۳۲ سال از جنگ تحمیلی کماکان بخش‌هایی از مناطق مسکونی ، صنعتی ، کشاورزی و مراتع شهرستان آلوده به مین و مواد منفجره و گلوله‌های عمل نکرده از آن زمان می باشد.  

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گفت: طی بررسی و آمار به دست آمده از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۲۴ مورد انواع مواد منفجره و گلوله عمل نکرده در سطح این شهرستان کشف و خنثی گردیده است .

رئیس‌ پلیس شهرستان در پایان با توجه به مراتب ذکر شده خطاب به مردم غیور و همشهریان گفت: در صورت مشاهده مهمات و گلوله های عمل نکرده مراتب را سریعا به نزدیکترین یگان انتظامی و یا فوریتهای پلیسی ۱۱۰ اعلام نمایید،از هرگونه دست کاری و جابه جایی مین ها و گلوله ها عمل نکرده جدا خود داری گردد، در صورت مشاهده تا حضور پلیس در محل،مراتب را به معتمدین و شورای روستا یا محل اطلاع رسانی ،تا از طریق آنها از تجمع افراد تا شعاع ۵۰۰متری جلوگیری و نسبت به متفرق نمودن آنان اقدام نمایند واز نگهداری ضایعات جنگی در محل زندگی خود جدا خودداری گردد.