پربازدیدترین ها

کد خبر: 225910 ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶

جلسه پدافند غیرعامل با محوریت (وضعیت قرمز کرونا)در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز1404:جلسه پدافند غیرعامل با محوریت (وضعیت قرمز کرونا) با حضور فرماندار، و کلیه مسئولین ادارات در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد.

جلسه پدافند غیرعامل با محوریت (وضعیت قرمز کرونا)در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

فرماندار سرپلذهاب محبت جمالی نیا در این جلسه ضمن تاکیدات لازم برای جلوگیری از موج سوم پرخطر کرونا در شهرستان، گفت: پوشیدن ماسک توسط کارکنان ادارات الزامی و ارائه خدمات باید با رعایت پروتکلهای بهداشتی و قوانین فاصله گذاری اجتماعی انجام گیرد.

وی افزود: تاکسی ها حق سوارکردن بیستر از سه نفر در صندلی عقب خودرو را ندارند و حتما راننده و مسافرین از ماسک استفاده کنند.

وی تاکید کرد: بانکها پوشیدن ماسک را در اولویت کارمندان خود و مردم قراردهند و نسبت به تعطیلی آبدارخانه اقدام کنند.

وی گفت: تبلیغات اسلامی برگزاری هرگونه مراسم عزاداری و شادی و فاتحه را ممنوع کند و در حوزه علمیه و اماکن متبرکه دیگر برگزاری مراسمات فرهنگی و مذهبی دیگر جدیت خودداری شود.

جمالی نیا گفت: کلیه مدارس، آموزشگاه های آزاد تعطیل شوند و آموزش و پرورش نسبت به روند آموزش دانش آموزان در فضای مجازی و برنامه شاد نظارت کافی و دقیق داشته باشد و حضور معلمان و دانش آموزان در مدارس الزامی نیست.

وی با بیان اینکه کلیه تالارها و سالن های پذیرایی تعطیل می باشند ، گفت: شهرداری بازار را با همکاری شبکه بهداست و درمان ضدعفونی کند و ممنوعیت اتراق در پارکها و بستانها توسط شهرداری دنبال شود.

وی ادامه داد: اتاق اصناف و اداره صمت سرپلذهاب موظف شدند که اصناف و بازاریان و فروشندگان واحدهای تجاری حتما از ماسک استفاده کنند و نسبت به این موضوع نظارت داشته باشند.

جمالی نیا گفت: چاپخانه های سطح شهرستان از چاپ اطلاعیه و آگهی های ترحیم خودداری کنند.

فرماندار شهرستان گفت: مسدودنمودن ورودی های پارک ها و تفرجگاه ها جهت جلوگیری ازتجمع وشیوع ویروس کرونا از وطایف شهرداری است.

وی بر رسیدگی و نظارت بر فعالیت میادین میوه و تره بار با رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و گفت: بازدید و نظارت از خبازی های سطح شهرستان با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت، بازرسان اصناف و شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری سرپل ذهاب در دستور کار قرار گیرد و با متخلفین رعایت نکردن موازین بهداشتی و عدم فاصله گذاری اجتماعی و نزدن ماسک بدخورد قانونی شود.

وی ادامه داد: بازگشای استخرهای سطح شهرستان باتوجه به نامه ستاد کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع شد و همچنین فعالیت باشگاه های ورزشی خصوصی و دولتی نیز ممنوع می باشد.

جمالی نیا به ضد عفونی روزانه بازارچه پل مرکزی و پایانه مسافربری شهروناوگان حمل ونقل عمومی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توسط شهرداری سرپل ذهاب تاکید کرد.

وی گفت: یکی از راهکارهای مقابله با کرونا تجهیز پمپ بنزین ها به دستکش های یکبار مصرف، مواد ضدعفونی کننده و سوخت گیری توسط اپراتورها است که باید رعایت شود.

وی نسبت به اداره محیط زیست شهرستان متذکر شد که نسبت به تفکیک و دفع پسماند زباله و فاضلاب در سطح شهر الخصوص مطب های پزشکان نظارت داشته باشند و از فاجعه زیست محیطی جلوگیری شود.

وی گفت: برگزاری آزمون ها و کلاس به صورت حضوری در کلیه دانشگاه ها و مراکز علمی شهرستان ممنوع است.

این مقام مسئول گفت: کلیه مطب های پزشکان و داروخانه ها نیز موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی و ارائه خدمات به مردم در صورت استفاده از ماسک هستند.

وی اظهار داشت: دفاتر پیشخوان الکترونیک ( دولت، قضایی و پلیس) با ابلاغ پروتکل دانشگاه علوم پزشکی باید فعالیت کنند و‌ ملزم به رعایت دستورالعمل ها هستند.