پربازدیدترین ها

کد خبر: 225894 ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴

امام جمعه شهرستان سرپلذهاب:

هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای تکریم شهداء وتجلیل از ایثارگران است / شهداء و ایثارگران مورد تکریم خداوند متعال و ملائکه هستند

بازی دراز 1404 : امام جمعه سرپلذهاب گفت : هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای تکریم شهداء و تجلیل از خانواده های معظم شهداء ، ایثارگران و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است که مورد تکریم خداوند متعال و ملائکه هستند.

هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای تکریم شهداء وتجلیل از ایثارگران است / شهداء و ایثارگران مورد تکریم خداوند متعال و ملائکه هستند

حجت الاسلام فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای تکریم از مقام شهدا و تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران و رزمندگان اسلام می‌باشد.

وی افزود : شهدا و ایثارگران مورد تکریم و تجلیل خداوند متعال و ملائکه قرار دارند .

ایشان درادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت : سخنرانی راهگشای مقام معظم رهبری در آغاز هفته دفاع مقدس و در آیین تجلیل از ۱۰۰۰۰۰۰ رزمنده و ایثارگر حاوی نکات بسیار مهمی است که به چیستی و چرایی و چگونگی دفاع مقدس و راههای حفظ و نشر فرهنگ انسان ساز آن می‌پردازد.

وی در ادامه به محورهای اصلی سخنرانی رهبری انقلاب اشاره کردو افزود : اهمیت تبیین عظمت دفاع مقدس در مقابله با جریان تحریف یکی از محورهای اصلی سخنان رهبر انقلاب بود که باید اهمیت و عظمت رزمندگان و عرصه و میدان را درست تشخیص داد تا کارها به درستی انجام گیرد.

ایشان تبیین و چرایی وقوع جنگ تحمیلی را از دیگر محورهای سخنان رهبر انقلاب دانست و اذعان داشت: در هم کوبیدن نظام اسلامی انتقام استکبار از انقلاب اسلامی و ضعف نیروهای مسلح و تجهیزات نظامی در ابتدای انقلاب از علت‌های وقوع جنگ تحمیلی علیه نظام و انقلاب نوپای مردم ایران بود.

خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد: در سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی ناکامی دشمنان دلایل مختلفی دارد که یکی از مهمترین دلایل آن نقش بسیار حساس و شگفت انگیز رهبری و فرماندهی حضرت امام ره در این جنگ تحمیلی بود .

 

وی ادامه داد :  رهبری و فرماندهی امام (ره)، شخصیت ایشان، نفوذ معنوی امام ،صداقت و معصومیت بیان امام بطوریکه همه ایمان داشتند که امام حقیقت را بیان می‌کند از دلایل ناکامی دشمنان در بیانات رهبر انقلاب می باشد.

ایشان همچنین به قاطعیت امام راحل بعنوان یکی از دلایل ناکامی دشمن در جنگ تحمیلی اساره کرد وگفت : قاطعیت امام راحل در دوران دفاع مقدس در ناکامی دشمنان بسیار مهم و تأثیرگذار بود طوری که کارهای نشدنی همچون شکست حصر آبان با قاطعیت ایشان شدنی می شد.

امام جمعه شهرستان در ادامه به تبیین دستاوردهای دفاع مقدس در مقابله با جریان تحریف و شبهه افکنی اشاره کرد و اظهار داشت: پیروزی نظام جمهوری اسلامی و شکست دشمن، مدل سازی جدید برای حضور مردم در دفاع مقدس و بروز استعدادها، بروز فضائل اخلاقی و عروج معنوی دفاع‌مقدس و سرمایه سازی برای کشور با ایجاد و تقویت روحیه خود باوری ملت و و امنیت بیش از پیش کشور از دستاوردهای مهم دوران دفاع مقدس می باشد.

فاطمه نسب در بخش دیگری از سخنان خود روز شهادت امام حسن مجتبی ع اشاره کردو گفت: امام حسن مجتبی علیه السلام به عنوان کریمه اهل بیت بایستی در زندگی الگوی مومنین قرار گیرد و مردم در این روزهای سخت که مشکلات معیشتی و اقتصادی به فقرا و نیازمندان فشار وارد می کند با تاسی از کریم اهل بیت علیه السلام از نیازمندان دستگیری کند.