آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 225879 ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲

مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس همراه با یادبود شهدای دفاع مقدس ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، به همت سپاه ناحیه سرپلذهاب و با حضور امام جمعه ،‌معاونت فرماندار ،‌فرماندهان نظامی و انتظامی ،جمعی از مسئولین و بسیحیان و ایثارگر و سایر اقشار مردم برگزار شد.

مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

در این مراسم امام جمعه سرپلذهاب گفت: هفته دفاع مقدس هفته درس آموزی برای کشورهای مستکبری است که به دنبال سلطه جویی بر کشورهای مظلوم هستند.

وی افزود: همه دنیا فکر می کردند اگر روزی بلوک شرق و غرب در کنار هم قرارگیرند هر نظامی را می توانند ساقط کنند .

وی بیان کرد: جنگ تحمیلی با حضور تمام کشورهای استکبار، بلوک شرق و غرب و دلارهای مرتجعین عربی نتوانست بر اخلاص رزمندگان و اتحاد واراده ملت غلبه کند.

امام جمعه شهرستان ادامه داد: درس بزرگ دفاع مقدس برای ما این است که اتحاد و ایمان و اراده ملت برتمام دنیای استکبار غلبه خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ما هم درجنگ تحمیلی و هم بعداز آن درمقابل استکبار ایستاده و بازهم خواهیم ایستاد، گفت: نیروهای مسلح ما امروز در اوج آمادگی قراردارد و توان و قدرت بازدارنده اول منطقه را دارد لذا ملت ما امروز گوش به فرمان ولی فقیه آماده دفاع از انقلاب و کشور هستند .

وی ادامه داد: رئیس جمهور دیوانه آمریکا از به شهادت رساندن سردار دلها بعنوان فتح الفتوح خود یادمی کند که نشان دهنده ضعف و ناتوانی آنهاست.

وی تاکید کرد: مردمی که اینگونه پای نظام و انقلاب خود ایستادند شایسته بهترین خدمات هستند و مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه زیبنده ملت ایران نیست.

امام جمعه شهرستان گفت: کشور در زمان جنگ تحمیلی نیز به این اندازه مشکلات نداشت و مسئولین بااینکه کشور درگیر جنگی نابرابر بود مجاهدانه به مردم خدمت می کردند، گره زدن مشکلات کشور به تحریمها درست نیست مگر کشور در زمان جنگ تحمیلی هم تحریم نبود ، لذاحمایت مردم از نظام و انقلاب بزرگتربن نعمت برای مسئولین است .

فاطمی نسب گفت: پذیرش مسئولیت توسط هرکسی بعنوان نوکر مردم بودن است و برای نوکری صادقانه مردم باید برای رفع مشکلات جامعه تلاش کرد قطعا باید مشکلات باید در داخل و توسط جوانان کشور حل شود.

فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب در ادامه اظهار داشت: امروز قداست و طهارت بسیج مرهون ایثار و شهادت طلبی های شهدا و بسیجیان مخلص دوران دفاع مقدس است.  

سرهنگ اکبری افزود: بررسی فرهنگ عاشورایی رزمندگان در دوران دفاع مقدس به ما ثابت کرده هر ملتی که از فرهنگ ایثار و شهادت برخوردار باشد پیروز و سربلند باقی مانده خواهد ماند.

وی گفت: با گوش به فرمان ولی امر مسلمین در حفظ و اقتدار و جهانی نمودن انقلاب و اسلام میتوانیم تداعی بخش اهداف شهدا باشیم.