پربازدیدترین ها

کد خبر: 225591 ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۳

وزیر جهادکشاورزی

بهره برداری از طرح سامانه گرمسیری در استانهای ایلام و کرمانشاه / تبدیل اراضی دیم به آبی باعث جهش در تولیدات کشاورزی می شود

بازی دراز 1404:وزیر جهاد کشاورزی گفت : بخشی از طرح سامانه گرمسیری در استانهای ایلام و کرمانشاه به بهره برداری رسیده و با تبدیل اراضی دیم به آبی در تولیدات کشاورزی جهش انجام می شود.

بهره برداری از طرح سامانه گرمسیری در استانهای ایلام و کرمانشاه / تبدیل اراضی دیم به آبی باعث جهش در تولیدات کشاورزی می شود

مهندس خاوازی در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : به همه زحمت کشان عرصه کشاورزی خصوصا کشاورزان ایلام و کرمانشاه بهره برداری از بخشی از طرح سامانه گرمسیری را تبریک می گویم.

وی افزود: اراضی کشاورزی زیادی از اراضی دیم این دواستان تبدیل به آبی شدند که می تواند یک جهش خوب در عملکرد و تولیدات کشاورزی را به همراه داشته باشد .

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد : در برنامه های جهش تولید امسال پیش بینی ما ایناست که با برنامه ریزی صورت گرفته تولیدات کشاورزی ما از ۱۲۵ میلیون تن به ۱۳۰ میلیون تن افزایش پیداکند .

خاوازی اذعان داشت : یکی از مهمترین شاخصهای افزایش تولید نفوذ علم و دانش است که این شاخص در استان کرمانشاه باوجود دانشمندان و نخبگان علمی قابل مشاهده است و این حضورفعال نخبگان در عرصه کشاورزی باعث افزایش تولیدات کشاورزی شده است .

وی ادمه داد : مواظبت از نهاده های بخش کشاورزی بسیار مهم است که باوجود تحریمهای ظالمانه بسیاری از این موارد همچون کودهای شیمیایی درداخل کشور انجام میشود و بامواظبت از این نهاده ها تولیدات کشاورزی کشور جهش چشمگیری خواهدداشت .

ایشان بااشاره به بخش آبزیان و دام و طیور اظهارداشت : دربخش دام و طیور درکشور به اشباع رسیدیم ودر تولید شیر و گوشت سفید مرغ بیشتر از نیازکشور اقدام شده ودر بخش تولید آبزیان نیز به اندازه کافی گوشت دراختیار داریم.