پربازدیدترین ها

کد خبر: 225543 ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶

امام جمعه سرپلذهاب:

ولایت یک نعمت بزرگ بر مردم است

بازی دراز 1404:امام جمعه سرپلذهاب گفت : ولایت یک نعمت بزرگ بر مردم است و باید شکرگزار این نعمت بزرگ باشیم.

ولایت یک نعمت بزرگ بر مردم است

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در جلسه شورای عمومی شهرستان سرپلذهاب اظهار داشت نعمت ولایت بزرگترین و بالاترین نعمت است وباید خدارا بخاطر تمسک به این ولایت شاکر و سپاسگزار باشیم.

وی افزود : انسان اگر در تمام طول زندگی خود به عبادت خداوند مشغول باشد و ولی ولایت نداشته باشد مورد قبول درگاه خداوند متعال قرار نمیگیرد و لذا باید ولایت داشته و تابع و پیرو ولایت باشد.

امام جمعه  سرپلذهاب گفت: ما باید پیرو ولایت بوده و به خاطر اینکه تحت زعامت ولی امر مسلمین جهان هستیم خداوند را شاکر باشیم.

حجت الاسلام فاطمی نسب با تاکید برلزوم گرامیداشت عید غدیر گفت : برنامه های مناسبی برای گرامیداشت این عید بزرگ اسلام انجام شده که اطعام نیازمندان با همکاری سپاه ناحیه در شب و روز عید غدیر یکی از این برنامه ها است.

وی ادامه داد : راه اندازی کاروان غدیر یکی دیگر از برنامه های گرامیداشت عید غدیر است که باهمکاری ادارات و نهادهای مختلف در شب عید غدیر انجام خواهد شد .

امام جمعه  سرپلذهاب بیان داشت: مسابقه فرهنگی متناسب با عید سعید غدیر در فضای مجازی اجرا خواهد شد که برای تحت تامین جوایز متناسب با آن نهادهای فرهنگی همکاری لازم را داشته باشند.

وی در پایان با تأکید بر لزوم احیای اعضای سید و سالار شهیدان در ماه محرم اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تهدید سلامت مردم در مراسمات تجمعی لازم است که برنامه‌ریزی لازم برای احیای عزای سید و سالار شهیدان در ماه محرم انجام گرفته و یک مدل جدید از برگزاری مراسمات به نحوی که پروتکل های بهداشتی رعایت شده و خطر سلامت مردم را تهدید نکند با جلسه کارشناسانه و تخصصی ارائه شود .

محبت جمالی نیا در ادامه این جلسه اظهار داشت:  عید غدیرخم یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است که با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید از فراموش شدن این واقعه مهم و تاریخی و کم رنگ شدن آن در جامعه جلوگیری شود.

‏وی ادامه داد: امسال باتوجه شیوع بیماری کرونا و تهدید سلامت مردم امکان برگزاری مراسم جشن بزرگ عید غدیر در شهرستان وجود ندارد و لذا باید از بستر فضای مجازی برای گرامیداشت این روز بزرگ و تاریخی استفاده شود.

فرماندار شهرستان تصریح کرد : نهادها و دستگاههای فرهنگی نقش مهمی در این زمینه دارند وعلاوه بر استفاده از بستر فضای مجازی از ظرفیت اقدامات بصری درسطح شهر نیز استفاده شود .

جمالی نیا اذعان داشت : اگر امروز نظام پابرجاست به دلیل حفظ ارزشهای اسلامی در جامعه و انجام مناسبتها و مراسمات مذهبی در خانواده هاست .

وی افزود : مردم ثابت کرده اند که همواره پای نظام و انقلاب هستند ودر بدترین شرایط اقتصادی و معیشتی در ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان و انتخابات و سایر مناسبتها جلوه هاز زیبایی از وحدت و مقاومت را خلق کردند.

فرماندار سرپلذهاب در ادامه با تاکید برلزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی در مراسمات پیش رو اذعان کرد : توزیع غذا و شربت و شیرینی در شرایط کرونایی ممنوع است ولی با رعایت پروتکلهای بهداشتی و با انجام بسته بندی بهداشتی قطعا امکان پذیر خواهد بود.