پربازدیدترین ها

کد خبر: 225154 ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴

فرماندار سرپلذهاب :

تورم بازار مسکن و اجاره بها با نظارت دستگاههای نظارتی و قیمت گذاری کارشناسی مهار می شود / لزوم قیمت گذاری کارشناسی املاک مسکونی در شهرستان

بازی دراز 1404:فرماندار سرپلذهاب با تاکید بر لزوم قیمت گذاری کارشناسی املاک مسکونی در شهرستان گفت :تورم بازار مسکن و اجاره بهای منازل مسکونی با نظارت دقیق دستگاههای نظارتی و قیمت گذاری کارشناسی مهار می شود .

تورم بازار مسکن و اجاره بها با نظارت دستگاههای نظارتی و قیمت گذاری کارشناسی مهار می شود / لزوم قیمت گذاری کارشناسی  املاک مسکونی در شهرستان

 

محبت جمالی نیا در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان اظهارداشت : بازار مسکن التهاب و تورم زیادی درسال جدید پیداکرده که لازم است با انجام بازرسیهای لازم این تورم را کاهش داد.

وی افزود : قیمت کارشناسی اجاره بهای مسکن براساس مقرر جلسه ستاد تنظیم بازار مجاز به افزایش ۱۵ درصدی خواهند بود و درصورت تخطی از این مبلغ با آن برخورد خواهدشد .

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد : قیمت احاره بهای منازل مسکونی باتوجه به امکانات رفاهی منطقه، فاصله تا مرکز شهر و سایر شرایط یک ملک و محل استقرار آن فرق خواهد داشت و بالاترین و کمترین نرخ اجاره بها در شهرستان مشخص شده و هرملک به تناسب شرایط خود اجاره بهای آن مشخص خواهدشد.

جمالی نیا افزود : دستگاههای نظارتی درشهرستان تمام واحدهای خالی و اجاره نرفته را پیداکرده و به دارایی معرفی خواهد کرد تا مالیات ارزش افزوده برآن اعمال شده و از مالک گرفته شود که هزینه های بسیاری را برمالک تحمیل خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد : سطح شهر سرپلذهاب به ۸ نقطه تقسیم خواهد شد ودریک جلسه کارشناسی باحضور تمامی اعضاء بالاترین و پایین ترین نرخ اجاره بها در آن ها تعیین میشود و مابقی املاک مسکونی در بین این دونرخ قرارخواهند گرفت و قیمت گذاری میشوند و بنگاههای معاملات ملکی هم موظف به اجرای آن می باشند.

جلسه ستاد تنظیم بازار سرپلذهاب با محوریت موضوع مسکن با حضور فرماندار وسایر اعضاء درمحل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.