پربازدیدترین ها

کد خبر: 224824 ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸

فرماندار سرپلذهاب :

نظارت بر بازار وظیفه دستگاه های نظارتی و از حقوق مردم است بهداشت و قیمت کالاهای عرضه شده در بازار باید به صورت مداوم رصد شود

بازی دراز 1404 : فرماندار سرپل ذهاب گفت : نظارت بر بازار و رصد موارد بهداشتی و قیمت کالاهای عرضه شده در بازار وظیفه مسئولین و از حقوق مسلم مردم است و باید به صورت مداوم دنبال شود

نظارت بر بازار وظیفه دستگاه های نظارتی و از حقوق مردم است بهداشت و قیمت کالاهای عرضه شده در بازار باید به صورت مداوم رصد شود

محبت جمالی نیا در جلسه ستاد تنطیم بازار اظهارداشت : شهرستان سرپلذهاب باوجود امکانات و تجهیزات سطح پایین اما با تلاش شبکه بهداشت وتعامل سایر دستگاههای دولتی و نظامی و انتظامی و همکاری مردم توانست بیماری کرونا را کنترل و مدیریت کند ولی بیماری کرونا هنوز تمام نشده و این روند همچنان با شعار درخانه بمانیم باید تداوم یابد تا این اپیدمی در شهرستان کنترل شود .

وی افزود : اولویت مهم در کنترل بیماری کرونا مصوبات و پروتکلهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت ودرمان کشور است که باید اجرا و دنبال شود.

ایشان درادامه باتاکید بر نظارت بربازار شهرستان ادامه داد: قیمت بسیاری از مواد غذایی خصوصا محصولات بومی و محلی منطقه بصورت غیر متعارف افزایش یافته که لازم است نظارت کافی در این خصوص انجام شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان اذعان داشت : برنج و شکر تنظیم بازار لازم است که به دست مصرف کننده واقعی برسد واز زنجیره مصرف مردم خارج نشود تا بتواند نقش خودرا در بازار به درستی انجام دهد.

جمالی نیا تصریح کرد : تجمیع بازار میوه و تره بار در پل مرکزی شهر غیر کارشناسانه است هم به دلیل بارترافیکی و هم به دلیل ازدحام جمعیت و خطر شیوع کرونا لازم است که با یک نگاه کارشنایی چند نقطه مختلف در شهر برای عرضه میوه و تره بار ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد : نظارت و رصد قیمت و بهداشت بازار باید بصورت روزانه و مداوم انجام شود و به اطلاع مردم نیز برسد .

ایشان باتاکید بر نظارت بر اغذیه فروشیها و قنادیها و خبازیها افزود : بهداشت تولید نان ، شیرینی و اغذیه ها باید نظارت کافی از آن بعمل آید و به رستورانها اجازه داده نشود که در محل پخت غذا سرویس صرف غذا دهند .

جمالی نیا تصریح کرد : واحدهای صنفی بدون مجوز نباید اجازه کار تجاری و اقتصادی داشته باشند زیرا در حق کسانی که رفتند مجوز گرفتند ظلم می باشد .

فرماندار شهرستان اذعان داشت : مردم انتظار دارند که بهداشت و قیمت مواد مصرفیشان مورد نظارت قرارگیرد و مسئولین وظیفه دارند که برای احقاق حق و حقوق مردم تلاش کنند.