پربازدیدترین ها

کد خبر: 224810 ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷

فرماندار سرپلذهاب :

استقرار اکیپهای آتش نشانی و اطفاء حریق شهرستانهای سردسیر در سرپلذهاب

بازی دراز 1404 : فرماندار سرپلذهاب از استقرار اکیپهای آتش نشانی و اطفاء حریق شهرستانهای سردسیر در سرپلذهاب برای جلوگیری از آتش سوزی مزارع گندم خبرداد.

استقرار اکیپهای آتش نشانی و اطفاء حریق شهرستانهای سردسیر در سرپلذهاب

محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت : باتوجه به آغاز فصل برداشت و گرمای منطقه و خشک بودن مزارع گندم و جو با پیگیریهای بعمل آمده اکیپهای آتش نشانی و اطفاء حریق شهرستانهای سردسیر برای واکنش سریع در زمان طلایی و مقابله با بحران آتش سوزی مزارع در سرپلذهاب مستقر شده اند.

ایشان بابیان اینکه استقرار دستگاههای آتش نشانی در مناطق مختلف از نیازهای مهم شهرستان است افزود : مکان استقرار اکیپهای اعزامی از شهرستانهای سردسیر استان برحسب َضرورت مناطق دوردست و مرزی و بافاصله و مسافت طولانی از شهر می باشد و کشاورزان درمواقع لزوم می توانند باهمان شماره ۱۲۵ آتش نشانی تماس بگیرند تا به سرعت اکیپ آتش نشانی نزدیک به محل حادثه اعزام گردد.

وی تصریح کرد : آتش زدن پسمانده و پس چرای مزارع کشاورزی علاوه بر ضرر وزیان آن برای زمین و محیط زیست باعث ازبین رفتن منابع طبیعی، گونه های جانوری و مزارع کشاورزی برداشت نشده خواهد شد که خواهشمندیم کشاورزان عزیز از این انجام این عمل مضر پرهیز کنند .

فرماندار شهرستان بابیان اینکه امروز شهرستان ظرفیت اطفاء حریق با تعداد ۱۰ دستگاه آتش نشانی را دارد افزود : سه اکیپ مجهز از شهرستانهای سردسیر استان ، سه دستگاه آتش نشانی شهرداری شهرستان ، دودستگاه آتش نشانی تیپ ۷۱ پادگان ابوذر ، یکدستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی،یکدستگاه آتش نشانی پیشرو شرکت نفت پاطاق و سه دستگاه اعزامی از شهرستانهای کرمانشاه و صحنه آماده مقابله با بحرانهای آتش سوزی احتمالی هستند که امیدواریم با این آمادگی و باوجود اکیپهای مستقر شده در نقاط مختلف شهرستان شاهد آتش سوزی در سرپلذهاب نباشیم.