پربازدیدترین ها

کد خبر: 224803 ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرپلذهاب:

آتش زدن پسماند مزارع کشاورزی جرم بوده و با متخلفین بعنوان مجرم برخورد قانونی می شود

بازی دراز 1404 : دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرپلذهاب گفت : آتش زدن پس مانده های محصولات كشاورزی مزارع خصوصا گندم و جو برابر ماده 20 'قانون هوای پاك' خلاف قانون بوده و طبق قانون با متخلفان به عنوان مجرم برخورد قضایی صورت می گیرد.

آتش زدن پسماند مزارع کشاورزی جرم بوده و با متخلفین بعنوان مجرم برخورد قانونی می شود

 سعید زریری دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرپلذهاب گفت :  این اقدام علاوه بر از بین بردن خاك زراعی، میكروارگانیسمهای مفید آن و نیز آلودگی هوا باعث سرایت آتش به عرصه های ملی و طبیعی می شود كه صدمات جبران ناپذیری برای طبیعت و پوشش گیاهی در پی دارد.

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تصریح کرد:  بر اساس ماده ۲۰ این قانون انباشت پسماند‌های بیمارستانی و صنعتی در معابر عمومی و فضای باز یا سوزاندن آنها و انباشتن پسماند‌های خانگی و ساختمانی در معابر عمومی و فضای باز خارج از مكانهای تعیین ‌شده توسط شهرداریها و دهیاریها یا سوزاندن آنها و همچنین سوزاندن بقایای گیاهی زمینهای زراعی پس از برداشت محصول ممنوع بوده و متخلف حسب مورد به جزای نقدی درجه شش موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی محكوم می‌ شود.  

 

زریری تصریح کرد : وزارت جهاد كشاورزی مكلف است مفاد این ماده را به ‌طرق مقتضی به اطلاع بهره ‌برداران بخش‌ كشاورزی، عشایری و منابع ‌طبیعی برساند.