پربازدیدترین ها

کد خبر: 224801 ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵

مراسم بهره برداری از دستگاه C_arm در بیمارستان شهداء سرپلذهاب برگزار شد

مراسم بهره برداری دستگاه C_arm در بیمارستان شهداء سرپلذهاب با حضور  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، نماینده مردم سرپلذهاب،قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین شهرستان برگزار شد.

مراسم بهره برداری از دستگاه C_arm در بیمارستان شهداء سرپلذهاب برگزار شد

شهریار حیدری نماینده مردم سرپلذهاب،قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این مراسم گفت: بخشهایی از بیمارستان شهداء سرپلذهاب در جریان زلزله سال ۹۶ ازبین رفت که باتلاشهای دانشگاه علوم پزشکی استان بخش اصلی آن احیاء و بازسازی شد. وی افزود: کارکنان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان هم درایام زلزله وهم در ایام مقابله با کرونا برای حفظ سلامتی عموم مردم زحمات بسیاری رامتحمل شدند که قابل تقدیر است. وی ادامه داد: دستگاه سی آر بیمارستان که در حوزه ارتوپدی کارایی دارد وبرای بیماران شهرستان سرپلذهاب و دیگر شهرستان های همجوار یک ضرورت به شمار می رود، امروز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. حیدری بیان کرد: سرپلذهاب در حوزه بهداشت ودرمان نقش محوری در غرب استان دارد و شهرستانهای همجوار هم برای درمان خود به سرپلذهاب مراجعه می کنند لذا لازم است که تجهیزات بیمارستانی و درمانی این شهرستان پیشرفت کند.

 بهمن روشنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفتگو با خبرنگار ما گفت: دستگاه سی آر که امروز در سرپلذهاب افتتاح میشود از دستگاههای هایتک قابل استفاده در جراحی های ارتوپدی(خصوصا کارگذاشتن پروتزها) ، ستون فقرات و مغزو اعصاب است و کاربردهای بسیاری دیگر دارد. 

وی با بیان اینکه سرپلذهاب با برخورداری پزشکان متخصص جزء مرکز شهرستانهای ارجاع استان کرمانشاه است،گفت: تعداد ۲۲ پزشک متخصص در بخشهای مختلف درمانی در شهرستان سرپلذهاب فعالیت دارند.

 روشنی ادامه داد: بیمارستان شهداء سرپلذهاب از لحاظ تجهیزات نیز پس از زلزله سال ۱۳۹۶ نسبتا تجهیز شده ولی کماکان جا برای تجهیز بیشتر دارد. وی با بیان اینکه فاز دوم بیمارستان درحال ساخت است ودرسالهای آینده افتتاح خواهدشد، گفت: سرپلذهاب در سالهای آینده در مانورهایی که در بحث درمان وجود دارد می تواند نقش بیشتری داشته باشد. وی در پایان اذعان داشت: سرپلذهاب مرکز ارجاع درمان تکمیلی دوشهرستان گیلانغرب و قصرشیرین می باشد که بسیار حائز اهمیت است و باید تجهیزات وامکانات آن پیشرفت کند. شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰ هزارتن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.