پربازدیدترین ها

کد خبر: 224797 ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

مدیریت جهادکشاورزی سرپل ذهاب خبرداد:

۷ هکتار از مزارع گندم سرپل ذهاب در آتش سوخت

بازی دراز۱۴۰۴: مدیریت جهادکشاورزی سرپل ذهاب از وقوع یک فقره آتش‌سوزی در مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: در این آتش سوزی گسترده ۷ هکتار از مزارع گندم این شهرستان طعمه حریق کرد.

۷ هکتار از مزارع گندم سرپل ذهاب در آتش سوخت

علی سلیمانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: عصر امروز در روستای سرابگرم حومه شهرسرپلذهاب متاسفانه آتش سوزی گسترده ای به جان اراضی کشاورزی این منطقه افتاد. وی ادامه داد: پس از حضور ماموران آتش نشانی و کمک نیروهای مردمی مشخص شد ۷ هکتار از اراضی کشاورزی گندم از نوع دروم به علت نامعلومی دچار حریق شده است.

 مدیریت سرپل ذهاب با بیان اینکه حریق انجام شده توسط آتش نشانی  پس از ساعتی مهار شد، خاطرنشان کرد: این آتش سوزی خوشبختانه خسارت جانی به همراه نداشت. ️

سلیمانی در پایان به عوارض و پیامدهای منفی آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت:تحمیل اثرات نامطلوب بر کیفیت خاک و آب وهواومحیط زیست، کاهش عملکرد زمین وبازده محصول در طولانی مدت و نابودی بخش قابل توجه ای ازموادآلی خاک و همچنین آسیب رساندن به زیرساخت های کشاورزی و تاسیسات آبیاری نوین از مهمترین عوارض منفی بر اراضی کشاورزی است. شهرستان سرپل ذهاب با ۹۰ هزار تن جمعیت،  ۸۸ هزار هکتار مرتع و جنگل و ۳۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغ دارد.