پربازدیدترین ها

کد خبر: 224793 ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

باحضورمسئولین استانی و شهرستانی :

جلسه پیگیری پروژهای آب منطقه و روستایی شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز1404: جلسه پیگیری پروژهای آب منطقه و روستایی شهرستان سرپلذهاب با حضور مسئولین آبفای استان کرمانشاه،نماینده مردم سرپلذهاب،قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی و معاونت فرمانداری سرپلذهاب در محل این فرمانداری برگزار شد

جلسه پیگیری پروژهای آب منطقه و روستایی شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

برزو صیادی معاونت عمرانی فرمانداری شهرستان سرپلذهاب در این جلسه به بیان مشکلات پیش روی حوزه آب و فاضلاب در سطح روستاها و شهر سرپلذهاب پرداخت و گفت: بعد از زلزله سال ۹۶ متاسفانه زیرساخت های انتقال آب دچار خسارت شدند و علارغم تخصیص اعتبارات ۲۲ میلیارد ریال پروژه های روستایی کماکان آب رسانی با کمبود و یا قطعی آب مواجهه است.

وی افزود: تصفیه خانه شهرسرپلذهاب در زمان بازسازی پس از زلزله برای ۷ هزارمشترک طراحی شده است و این در حالیست که اکنون ۱۶ هزار و ۲۸۰ انشعاب فاضلاب در شهر سرپلذهاب داریم و این رقم بیانگر وضعیت نامناسبی در عدم خروجی فاضلاب محلات مختلف شهربه رودخانه می باشد که باید هرچه سریعتر نسبت به این موضوع رسیدگی شود.

صیادی گفت: مشکل تامین آب در نقاط زون مرتفع شهر بحث جدی است که شامل از باغ زیتون هلال احمر تا منبع جدید آب، میدان قائم تا چهارراه احمدابن اسحاق.ره. و میدان امام تا درب ارشاد اسلامی این شبکه های آبرسانی شهری بازسازی نشدند و با کمبود آب مواجهه هستند.

 

وی ادامه داد: در سال ۹۸ از محل اعتبارات عمرانی ۳میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی روخانه الوند تخصیص یافته که متاسفانه با پیشنهاد یک میلیارد تومان پیشرفتی در کار صورت نگرفته است.

صیادی گفت:برای بازسازی و مقاوم سازی کانال های آسیب دیده از محل ماده ۱۲،یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مصوب شده است که ۷۹۲ میلیون تومان پیشنهاد تخصیص داده شده و هنوز انتخاب پیمانکار نشده است.

وی اظهار داشت: برای بازسازی کانال زعفران ۸۰۰ میلیون تومان از محل ماده ۱۲ اعتبار مصوب شده است که با تخصیص پیشنهاد ۵۰۰ میلیون تومان ، مشکلات بیش از ۱۲۰ هکتار از اراضی پایین دست کاتال زعفران باقی مانده است

وی به بازسازی ساختمان های اداری و تخصیص ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار اشاره کرد و گفت: باید این روند تسریع یابد و انتخاب پیمانکار سریعتر انجام شود.

شهریار حیدری نماینده مردم سرپلذهاب،قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: متاسفانه علارغم داشتن پتانسیل عظیم آبی در شهرستان سرپلذهاب با مشکل جدی آبرسانی مواجهه هستیم و انتقال آب آشامیدنی به روستاها و دهستان ها به کندی و یا قطعی صورت میگیرد.

 

وی افزود: پیگیری های لازم از سوی وزیر نیرو و استانداری کرمانشاه و آب و نیرو استان صورت خواهد گرفت وضمن بازدید میدانی ، از دشت ذهاب،سرقلعه و جگیران ،پشت تنگ ذهاب و قلعه شاهین و بشیوه و پاطاق تصمیمات جدی برای اصلاح خطوط انتقال آبرسانی با استفاده از منابع اعتبارات داخلی و ماده ۱۲ اخذ خواهد شد و هرجه سریعتر این مشکلات مرتفع گردد.

وی گفت: بازسازی خط انتقال آبرسانی در حوزه سرپلذهاب ، قصرشیرین و گیلانغرب نیازمند اعتبار کلان و در سطح ملی است تا بتوانیم مشکلات حوزه آب و فاضلاب حل کنیم امید است در طی سال جاری و آتی بصورت بنیادی مشکلات پیش رو و اساسی معیشت مردم مرتفع گردد.

شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه با ۲۲۶ روستا دارای ۹۰ تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.