پربازدیدترین ها

کد خبر: 224757 ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرپلذهاب خبر داد:

آغاز برداشت چغندر پاییزه به میزان ۳۷۰ هکتار در مزارع شهرستان

بازی دراز1404:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرپلذهاب از کشت چغندر پاییزه به میزان ۳۷۰ هکتار در مزارع شهرستان و شروع برداشت آن خبر داد.

آغاز برداشت چغندر پاییزه به میزان ۳۷۰ هکتار در مزارع شهرستان

به مناسبت روز چغندر پاییزه با حضور جمعی از کشاورزان مناطق قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در محل مزارع کاشت چغندر قند در دشت ذهاب و با حضور مهندسین و محققان معین استانی در عرصه های تولید کشاورزی توضیحات لازم از نحوه کاشت داشت برداشت به کشاورزان و حاضرین در این برنامه اعلام شد تا از نزدیک شاهد کاشت این محصول استراتژیک و مهم باشند.

 

علی سلیمانی در حاشیه این برنامه در گفتگو با خبرنگار ما از کشت چغندر پاییزه به میزان ۳۷۰ هکتار در مزارع شهرستان و شروع برداشت آن خبر داد.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۵۵ تن چغندر قند در هکتار از مزارع زیر کشت شهرستان و در مجموع بیش از ۱۸ هزار تن برداشت شود.

وی تصریح کرد: شهرستان سرپل ذهاب مستعد کشت چغندر قند پاییزه است و این محصول یک الگوی مناسب برای رعایت تناوب کشت در کنار غلات محسوب می شود.

وی هدف از این برنامه ترغیب کردن کشاورزان برای کاشت چغندر قند پاییزه عنوان کرد و گفت: کشت چغندرقند نسبت به محصولات دیگر بسیار با ارزش و از لحاظ درآمدی سرشار از درآمد برای کشاورز است.

گفتنی است،از مجموع حدود ۵۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی در سرپل ذهاب، ۵۲ هزار و ۷۰۰ هکتار مزارع کشاورزی است که سالیانه ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تن محصولات زراعی و از  ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار آن باغ است که سالیانه حدود ۱۴ هزار تن انوع محصولات از آن برداشت می شود.

 

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.