پربازدیدترین ها

کد خبر: 224726 ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

عراق در فکر اعمال مجدد مقررات منع آمد و شد فراگیر

یک منبع در گروه بحران ویژه مقابله با کرونا که وابسته به دولت است امروز (یکشنبه) گزارش داد، مقامات عراقی قصد دارند منع آمد و شد فراگیر ۱۰ روزه را در این کشور اجرا کنند.

عراق در فکر اعمال مجدد مقررات منع آمد و شد فراگیر

این منبع به خبرگزاری شفق نیوز گفت، کمیته عالی بهداشت و سلامت در نشست آینده خود مقرر می‌کند که مقررات منع آمد و شد را در تمامی استان‌ها به مدت ۱۰ روز از عصر پنج‌شنبه جاری مصادف با ۲۱ مه تا اول ژوئیه اعمال کند.

این منبع افزود، تعدادی از مناطق بغداد و بصره طی این مدت اجرای مقررات منع آمد و شد، قرنطینه خواهند شد مضاف بر آن در پی ثبت موارد رو به فزونی ابتلا به کرونا بررسی میدانی برای شناسایی مبتلایان جدید در آن مناطق اجرا خواهد شد.

عراق از ماه مارس تدابیر قرنطینه از جمله منع آمد و شد و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، اماکن عمومی نظیر پارک‌ها و رستوران‌ها و مساجد را اجرا کرده و پروازها را متوقف کرده بود.

مقامات عراق محدودیت‌های منع آمد و شد را از ۲۱ آوریل کاهش داده و به شهروندان اجازه دادند در ساعات روز رفت و آمد داشته باشند. این محدودیت‌ها با لحاظ کردن شروطی نظیر استفاده از ماسک و منع تجمعات اجرا شد.

در روزهای گذشته موارد ابتلا شاهد افزایش قابل ملاحظه‌ای بود و این مساله نگرانی مقامات درباره شیوع گسترده ویروس را برانگیخته است.

عصر شنبه وزارت بهداشت عراق از ثبت چهار مورد فوت به دلیل کرونا و ابتلای ۶۷ مورد جدید طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد که به این ترتیب تعداد مرگ‌و میرها در عراق به ۱۲۱ مورد و ابتلاها به ۳۲۶۰ تن افزایش یافت.