پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 224527 ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶

یادداشت:

اهمیت وعده غذایی شام در روزه‌داری ماه رمضان

بازی دراز1404: شام به عنوان یکی از وعده های غذایی مهم در روزه داری باید مورد توجه قرار گیرد و پس از صرف یک افطار بسیار ساده و سبک اقدام به خوردن شام کنند.

اهمیت وعده غذایی شام در روزه‌داری ماه رمضان

شام به عنوان یکی از وعده های غذایی مهم در روزه داری باید مورد توجه قرار گیرد بنابراین بهتر است افراد روزه دار حدود یک ساعت پس از صرف یک افطار بسیار ساده و سبک اقدام به خوردن شام کنند.

در وعده شام می توان از گروه گوشت، مرغ یا ماهی، حبوبات، نان یا برنج به شکل پلو و خورش، کوکوها و کتلت کم روغن، خوراک های مختلف با نان سبوس دار همراه با سبزی و سالاد، ماست و یا دوغ استفاده کرد.

غذایی که در وعده شام خورده می شود باید کم چرب و کم نمک باشد پس از شام و تا قبل از خواب مصرف میوه و مایعات برای جبران کم آبی بدن و حفظ سلامت و ایمنی بدن توصیه می شود.

مصرف سبزی، سالاد در هنگام افطار و خوردن میوه بین افطار و شام و در فاصله زمانی بین افطار تا سحر به دلیل اینکه منبع خوبی از ویتامین C  و پیش ساز ویتامین  A  است برای تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه می شود.

در وعده شام به جای مصرف نوشیدنی های شیرین مانند انواع نوشابه های گازدار، ماءالشعیر، آب میوه های صنعتی وانواع شربت ها، توصیه می شود از آب آشامیدنی سالم، دوغ و عرقیات سنتی و شربت های خانگی بسیار کم شیرین استفاده شود.