پربازدیدترین ها

سرویس: پیشنهاد سر دبیر کد خبر: 224279 ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷

نارنجی‌پوشان در تیررس کرونا

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی شهر هیدج گفت: رها کردن دستکش و ماسک‌ در خیابان‌ تهدیدکننده پاکبانان در مقابله با کرونا است.

نارنجی‌پوشان در تیررس کرونا

به گزارش بازی دراز، 

با بیان این‌که بیماری کرونا در کشور ما در حالی شیوع پیدا کرده که در شرایط تحریم سنگین و همه‌جانبه‌ قرار داریم، عنوان کرد: با این همه هنوز هم می‌توان با تصمیم‌های به‌ هنگام و درست از چالشی پیچیده‌تر پیشگیری کرد.

وی تصریح کرد: در پی اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع کروناویروس، شورای اسلامی شهر هیدج با تشکیل جلسات فوق‌العاده اقدامات متعددی را در راستای افزایش سطح سلامت شهروندان و جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری در شهر برنامه‌ریزی و جهت اقدام فوری و لازم به شهرداری ابلاغ کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به اجرای طرح گندزدایی، استریل و ضدعفونی کردن روزانه معابر اصلی و فرعی، میادین، مجتمع خدماتی رفاهی لاله، جایگاه‌های عرضه سوخت، اماکن عمومی، پارک‌ها، بوستان‌ها، آرامستان، مدارس، عابربانک‌ها و دیگر فضاهای عمومی شهر با استفاده از محلول ضدعفونی کننده که بر اساس استانداردهای شبکه بهداشت تهیه شده است، اشاره کرد.

وی با تاکید بر این‌که حفظ سلامتی کارگران از اولویت‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر هیدج است، بیان کرد: به واسطه ماسک‌ها و دستکش‌های رها شده در معابر، کارگران شهرداری به‌ویژه پاکبانان از اقشار در معرض آسیب این بیماری هستند.

این مسئول با تاکید بر این‌که برای حفظ سلامت کارکنان شهرداری و پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، ضمن برگزاری کلاس آموزشی، ضدعفونی روزانه ساختمان اداری و توزیع ماسک و الکل در میان کارمندان و کارکنان را در دستور کار خود دارد، گفت: همچنین به پاکبانان ماسک و دستکش داده شده تا هنگام کار به این تجهیزات مجهز باشند و سلامتی‌شان به مخاطره نیفتد.

عسگری با اشاره به این‌که ضدعفونی معابر و خیابان‌های شهر به صورت مستمر انجام می‌شود، ادامه داد: در همین راستا برخی از شهروندان نیز احساس مسئولیت کرده و نیروهای خودجوش مردمی، امر ضدعفونی عمومی شهر به طرق مختلف کمک‌حال شهرداری هستند.

این مسئول با اشاره به انتشار شایعات ضد و نقیض در شهر هیدج مبنی بر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، یادآور شد: از شهروندان درخواست می‌شود آمار و اطلاعات را از طریق رسانه‌های معتبر دریافت کنند تا درگیر شایعات نشوند.

وی با تاکید بر این‌که از شهروندان درخواست می‌شود ضمن رعایت دقیق بهداشت فردی و دیگر دستورالعمل‌های ستاد ملی پیشگیری از بیماری کرونا، به هیچ عنوان از منازل خود خارج نشده و از حضور در همه مراسم از قبیل مهمانی‌های خانوادگی و عمومی، فاتحه‌خوانی آخر هفته در آرامستان شهر، مراسم ختم درگذشتگان، سفره‌های نذری، روضه‌خوانی، خرید عید، پنج‌شنبه بازار، مراسم چهارشنبه‌سوری، مسافرت‌های بین‌شهری و درون‌شهری، کلاس‌های فرهنگی آموزشی، سالن‌های ورزشی و هرگونه اجتماعات دیگر، کاملا پرهیز کنند، افزود: همچنین از شهروندان درخواست می‌شود بستگان خود در دیگر شهرها درخواست کنند تا عادی شدن شرایط از حضور در هیدج پرهیز کنند تابه زودی و با یاری مردم شاهد ریشه‌کنی این ویروس از کشورمان باشیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی شهر هیدج تاکید کرد: برابر تصمیمات اخذ شده، امسال هیدج پذیرای هیچ مهمانی نخواهد بود.