پربازدیدترین ها

کد خبر: 224265 ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرپلذهاب خبرداد:

تست کرونا جلوی درب منازل، کلاهبرداری جدید سودجویان/ مردم بنا به درخواست های مشکوک پای باجه های بانکی نروید

بازی دراز 1404 : فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرپلذهاب گفت: هر گونه مراجعه تحت عنوان انجام تست کرونا درب منازل کلاهبرداری جدید افراد سودجو و فرصت طلب است و همچنین مردم بنا به درخواست های مشکوک پای باجه های بانکی نروید.

تست کرونا جلوی درب منازل، کلاهبرداری جدید سودجویان/ مردم بنا به درخواست های مشکوک پای باجه های بانکی نروید

به گزارش بازی دراز، سرهنگ منوچهر  رضایی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص کلاهبردارانی که پای باجه بانک بنام های مختلف معیشتی، کمک برای درمان کرونا و ...حساب مردم را خالی می کنند،گفت: این شگرد شیادانه برای به دام انداختن حساب بانکی مردم است.


وی تصریح کرد: با توجه به افزایش این‌گونه کلاهبرداری‌ها و متضرر شدن تعداد زیادی از افراد با وجود هشدارهای زیاد پلیس و برخی مسئولان، اما بسیاری از هموطنان این مشکلات را جدی نمی‌گیرند و با تسامح و به نوعی با سهل‌انگاری از کارت‌های بانکی استفاده می‌کنند.

وی در ادامه گفت: کسانی با مراجعه به درب منازل مامور یا کارمند شبکه بهداشت خود را جلوه می دهند و این افراد پس از گشوده شدن درب منزل از این فرصت استفاده و دست به سرقت و یا سایر اعمال تبهکارانه می‌زنند.

سرهنگ رضایی خاطرنشان کرد: مردم در این خصوص نیز باید هوشمندانه عمل کنند و چنانچه وزارت بهداشت برنامه‌ای در خصوص غربالگری و یا اینگونه اقدامات داشته باشد حتما از طریق رسانه ملی اطلاع‌رسانی و مشخصات تیم‌ها و گروه‌های این برنامه را به مردم اعلام خواهد کرد.


وی در پایان از کاربران خواست هشدار‌های پلیسی را جدی بگیرند و در صورت مواجه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی WWW.CYBERPOLICE.IR از خدمات آنلاین و بر خط این پلیس بهره مند شوند.