پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 224245 ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴

اعلام ممنوعیت آمد و شد در فیلیپین و تعطیلی فروشگاه‌ها

شهرداران ۱۶ شهر کلانشهر مانیل امروز (شنبه) از ممنوعیت آمد و شد شبانه و تعطیلی یک ماهه فروشگاه‌ها به منظور محدود کردن اپیدمی کروناویروس جدید خبر داد.

به گزارش بازی دراز، 

 به نقل از خبرگزاری رویترز، با شناسایی ششمین مورد از ابتلا به کروناویروس، رودریگو دوترته، رئیس‌جمهوری فیلیپین بالاترین سطح اضطرار بهداشتی و تدابیری برای قرنطینه پایتخت را که ۱۲ میلیون جمعیت دارد، اعلام کرده است.

چنانچه تمام تدابیر احتیاطی در پایتخت فیلیپین به صورت کامل اجرایی شود، شدیدترین اقدامات مراقبتی در آسیا به شمار می‌رود. این اپیدمی تاکنون جان بیش از ۵۰۰۰ تن را در سراسر جهان گرفته است.

خوزه آرتورو گارسیا، مدیرکل اداره توسعه کلانشهر مانیل (مترو مانیلا) در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: با هدف محدود کردن شیوع این ویروس، لازم است که تردد مردم را کاهش دهیم. ما در حال کاستن از تردد مردم در کلانشهر مانیل هستیم.

با توجه به اینکه ممنوعیت سفرها از یکشنبه اجرایی می‌شود، برخی از سکنه پایتخت فیلیپین به ایستگاه‌های اتوبوس و فرودگاه‌ها هجوم آورده‌اند.

رئیس‌جمهوری فیلیپین پنج‌شنبه محدودیت‌های مسافرت هوایی و زمینی از مبدا مانیل و به مقصد مانیل اعلام کرد که فردا ۱۵ مارس اجرایی می‌شود و تعطیلی مدارس تا ۱۲ آوریل تمدید شد.

ممنوعیت آمد و شد شبانه از ۱۵ مارس تا ۱۴ آوریل اجرایی می‌شود و برخی کارمندان از آن معاف هستند اما ناقضان بازداشت یا مجازات نمی‌شوند. فروشگاه‌هایی که امکاناتی چون بانک، داروخانه و خواربار دارند، به فعالیتشان ادامه می‌دهند.