آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

کد خبر: 224206 ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱

گزارش :

تعطیلی واحدهای صنفی شهرستان سرپل ذهاب به دلیل شیوع کرونا

بازی دراز 1404 : مغازه داران شهرستان سرپل ذهاب در پی اقدامی پسندیده برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی شهروندان مغازه های خود را تعطیل کردند.

تعطیلی واحدهای صنفی شهرستان سرپل ذهاب به دلیل شیوع کرونا

به گزارش بازی دراز، با توجه به روند افزایشی شیوع کرونا با هدف صیانت از سلامت مردم، اصناف، ‌بازاریان و کسبه ، همه صنوف سرپل ذهاب به استثنای واحداهای تامین‌کننده نیازهای اصلی شهروندان تعطیل شد.

واحدهای شامل نانوایی‌ها، ‌فروشگاه‌های بزرگ و عمده فروشی مواد غذایی، خواربارفروشی، فروشندگان لوازم طبی، ‌آزمایشگاهی و تجهیزات پزشکی، قصابی‌ها، لبنیات و سوپرمارکت ها، مرغ و ماهی، میوه فروشی‌ها، عطاری‌ها، فروشندگان برنج و حبوبات، دفاتر تاکسی تلفنی، آپاراتی‌ها و تعمیرات ماشین با رعایت نکات بهداشتی و اصول ایمنی در ارائه خدمت به شهروندان هستند.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که اقدام تعطیلی برخی از واحدهای صنفی بصورت خودجوش و برای کمک به سلامت بودن شهروندان و همنوعان انجام شده است.

کسبه و بازاریان سرپلذهاب بعنوان اولین شهرستان در غرب کشور نسبت به تعطیلی واحدهای تجاری خود بصورت خودجوش که قطعا باعث ضرر وزیان آنها خواهدشد برای حفظ سلامت مردم و مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدام کرده اند که امیدواریم این اقدام خوب و پسندیده بازاریان تا ریشه کن شدن این بیماری تداوم یافته و بعنوان یک الگو برای کسبه و بازاریان سایر نقاط استان و کشور قرار گیرد .


در ادامه باید گفت که با وجود همه‌ی مشکلات اقتصادی و رکود سالیانه حاکم بر بازار و ضرر و زیان ناشی از آن و به تاخیر افتادن کلیه‌ی هزینه‌های مربوطه، به خصوص در این ایام پایانی سال که معمولا تا حدی با رونق گرفتن کسب و کار جبران ماه‌های قبل را تامین می‌کند، متصدیان واحدهای صنفی بازار برای حفظ سلامت مردم و خودشان تا اعلام عادی شدن اوضاع از سوی مسئولین بهداشتی نسبت به تعطیلی محل کسب خود اقدام کردند و این جای تقدیر و تشکر دارد.

کسبه سرپل ذهاب حتما با تعطیلی واحدهای صنفی خود ضرر خواهند کرد اما مردم شهرستان همواره در مقاطع مختلف حساس کشور در صحنه حضور داشته و این بار نیز برای حفظ سلامت مردم در غرب کشور پیش قراول خواهند شد.


لازم به ذکر است تاکنون از سوی مسئولین حوزه بهداشت اعلام شده است که یک نفر در شهرستان سرپلذهاب مبتلا به ویروس کرونا و فوت کرد.