پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 224053 ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸

مشکل حاد ناشی از بارش نداشتیم/ با این حجم بارش برخی آبگرفتگی‌ها طبیعی است

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: بارش‌های قابل توجهی که طی 24 ساعت گذشته داشتیم هیچ مشکل حادی در استان ایجاد نکرده است.

مشکل حاد ناشی از بارش نداشتیم/ با این حجم بارش برخی آبگرفتگی‌ها طبیعی است

به گزارش بازی دراز، 

با اشاره به بارش قابل توجهی که 24 ساعت گذشته در نواحی مختلف استان داشتیم، اظهار کرد: میانگین این بارش‌ها برای استان 60 میلی‌متر بود و در برخی مناطق از جمله کنگاور بیش از 100 میلی‌متر هم باران داشتیم.

وی ادامه داد: با وجود این بارش‌های شدید هیچ مشکل حادی از نظر مسدود شدن راه‌ها، گرفتاری خانوارها در سیلاب، آبگرفتگی منازل و... نداشتیم. البته در برخی از مناطق  راه دسترسی برخی روستاها از جمله میان تنگ منصوری دچار آبگرفتگی شده که بزودی فروکش خواهد کرد.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه، تمام درخواست‌های امدادی که از سوی خانوارها در سراسر استان اعلام شد زیر 200 مورد بوده که در کوتاهترین زمان به آن رسیدگی شد.

وی با بیان اینکه تنها محور مسدود در استان همان مسیر حمیل به ایلام است، تاکید کرد: این محور نیز بزودی بازگشایی خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه درباره آبگرفتگی معابر داخل شهر کرمانشاه نیز اضافه کرد: در برخی نقاط آبگرفتگی داشتیم، اما به محض اینکه به نیروهای شهرداری اعلام می‌شد تا پاسی از شب برای مدیریت آب‌های سطحی پای کار بودند.

بالایی بخش قابل توجهی از این آبگرفتگی‌ها را با توجه به حجم زیاد بارش‌ها غیرقابل اجتناب دانست و عنوان کرد: وقتی طی چند ساعت به اندازه چند روز بارش داریم، بروز برخی مشکلات طبیعی است و قطعا نمی‌توان با راهکار فوری آن را مدیریت کرد.

وی معتقد است، با توجه به تغییراتی که در الگوهای بارشی ایجاد شده باید به سمت اصلاح زیرساخت‌ها برویم.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه در ادامه از ورود توده سنگین گرد و غبار به جو استان از بامداد امروز(هفتم اسفند) هم خبر داد و عنوان کرد: این توده وضعیت شهرهای قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب را در شرایط بحران قرار داد و دید افقی در این شهرها به حدود 200 متر رسیده است.