پربازدیدترین ها

کد خبر: 223991 ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب:

پیشگیری مهمترین بخش مقابله با بیماری است /عدم ثبت موردی از بیماری کرونا در شهرستان

بازی دراز 1404: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب از عدم ثبت موردی از بیماری کرونا در شهرستان خبرداد و گفت : پیشگیری مهمترین بخش مقابله با بیماری است که دراین رابطه آموزشهای لازم واقدامات مورد نیاز انجام گرفته است.

پیشگیری مهمترین بخش مقابله با بیماری است /عدم ثبت موردی از بیماری کرونا در شهرستان

به گزارش بازی دراز، دکتر مازیار طهماسبی درگفتگو با خبرنگار ما گفت : شبکه بهداشت ودرمان شهرستان با آمادگی کامل در حال انجام اقدامات پیشگیرانه است که مهمترین آن آمادگی کامل پرسنل درمانی و لغو مرخصیها و تجهیز وآماده سازی اتاق ایزوله تنفسی می باشد. 
ایشان بابیان اینکه پیشگیری مهمترین بخش مقابله با بیماری است افزود : دادن آگاهیهای لازم به مردم از طریق چاپ و نصب بنر و توزیع بروشور در بین مدارس ودر سطح شهر از مهمترین اقدامات شبکه بهداشت در زمینه آگاهسازی مردم و فرهنگسازی و آموزش لازم برای پیشگیری با این بیماری می باشد.
وی خاطرنشان کرد : تاکنون دوجلسه پدافند غیرعامل شهرستان با موضوع مقابله بااین بیماری برگزار شده وچهار جلسه داخلی نیز با حضور کارشناسان ومتخصصین در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان تشکیل شده است.
طهماسبی تصریح کرد : تاکنون موردی از این بیماری در شهرستان نبوده ولی لازم است که مردم نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از ورود این بیماری به شهرستان جلوگیری شود .
ایشان درخصوص کمبود ماسکهای بهداستی در داروخانه ها گفت : درخواست ماسک بهداشتی به اندازه کافی انجام شده وتا دوروز آینده ماسک بهداستی به اندازه کافی وارد شهرستان خواهد شد ولی درحال حاضر استفاده از ماسک برای تمام مردم ضروری نمی باشد .
مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان به مردم توصیه کرد که از خوردن غذاهای طبع سرد خودداری کرده و درعوض در مصرف غذاهای دارای طبع گرم است وحاوی ویتامین ث خصوصا مرکبات اهتمام کنند تا بدن آنها دربرابر این بیماری مقاوم شود.
ایشان همچنین از تعطیلی اماکن عمومی ورزشی شهرستان خبرداد وگفت : کلیه اماکن ورزشی، سالنهای ورزشی ، باشگاههای بدنسازی و استخرهای شنا درسطح شهرستان تعطیل شده  و تمام مرغ فروشیها و قصابی های بدون مجوز سطح شهرستان نیز بادستور دادستانی پلمپ خواهد شد .