آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 223983 ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵

۱۶۰۰ تن سیب و پرتقال تنظیم بازار در کرمانشاه توزیع می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از توزیع ۱۶۰۰ تن سیب و پرتقال تنظیم بازار برای ایام عید در این استان خبر داد.

۱۶۰۰ تن سیب و پرتقال تنظیم بازار در کرمانشاه توزیع می‌شود

به گزارش بازی دراز، 

 محسن دارابی امروز یکشنبه در کارگروه ستاد تنظیم بازار استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: جهت تنظیم بازار ۱۰۰۰ تن پرتقال و ۶۰۰ تن سیب برای ایام عید در استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۲۰ تن پرتقال در سردخانه‌های کرمانشاه ذخیره سازی شده است، افزود: از ۶۰۰ تن سیب نیز ۵۴۰ تن وارد استان شده و تا ۴۸ ساعت آینده مابقی هم وارد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه مشکلی برای نگهداری میوه شب عید نداریم، خاطر نشان کرد: برای نگهداری سیب و پرتقال سردخانه‌های کرمانشاه و اسلام آباد غرب آماده شده‌اند.

این مسئول بیان داشت: سیب و پرتقال شب عید استان از استان‌های آذربایجان غربی و مازندران تهیه شده و سعی کردیم میوه‌هایی با کیفیت بالا خریداری کنیم.

دارابی عنوان کرد: پس از تأیید تاریخ توزیع، سعی می‌کنیم ۸۰ درصد میزان میوه‌ها را قبل از ۲۹ اسفند و ۲۰ درصد مابقی را طی چهارم تا پنجم عید نوروز توزیع کنیم.

وی همچنین گفت: قیمت هر کیلو سیب ۴,۸۵۰ تومان و قیمت هر کیلو پرتقال ۴,۵۰۰ تومان تعیین شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: مجوز توزیع ۳۰ هزار تن برنج، ۵۰ هزار تن شکر که ۲۵ هزار تومان مصرف خانوار و ۲۵ هزار تومان برای مصرف صنف و صنعت است و همچنین ۳۰ هزار تن روغن نباتی، ۱۰ هزار تن گوشت مرغ و گوشت قرمز به استان‌ها داده شده است.

این مسئول ادامه داد: برش استانی محصولات در استان کرمانشاه به این صورت است که ۸۵۰ تن برنج، ۷۰۸ تن شکر برای مصرف صنف و صنعت و ۷۰۸ نفر جهت مصرف خانوار، ۸۵۰ تن روغن، ۲۷۰ تن گوشت قرمز منجمد و ۲۷۰ تن مرغ منجمد به قیمت مصوب است.

دارابی افزود: قیمت مصوب برای مصرف کنندگان به ازای هر کیلو برنج ۶ هزار و ۸۰۰ تومان شکر ۴,۷۰۰ تومان مرغ منجمد ۱۲,۹۰۰ تومان گوشت قرمز منجمد ۴۰,۰۰۰ تومان است.

وی گفت: اولویت مکان‌های توزیع در محل نمایشگاه‌های بهاره، سازمان میادین میوه و تره بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف کارمندی و کارگری است.