آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 223957 ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳

خوشحالی رای اولی‌های کرمانشاهی از حضور در پای صندوق‌های رای

جمعی از رای اولی‌ها در شهر کرمانشاه خوشحالی خود را از مشارکت در آینده سیاسی کشور و حضور در پای صندوق‌های رای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ابراز کردند.

خوشحالی رای اولی‌های کرمانشاهی از حضور در پای صندوق‌های رای

به گزارش بازی دراز، 

همزمان با آغاز کار رای گیری به منظور انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه، بسیاری از شعب اخذ رای از همان ساعات ابتدایی شاهد حضور گسترده مردم برای انتخاب نامزدهای موردنظر آنها بود.

مردم کرمانشاه امروز هم مانند انتخابات گذشته حضور پرشوری پای صندوق های رای داشتند تا بازهم خود را در سرنوشت و آینده سیاسی کشور و همچنین توسعه و پیشرفت شهر و دیارشان سهیم کرده باشند.

در این میان جنب و جوش جوانان رای اولی دیدنی تر از بقیه بود، آنهایی که فرصت پیدا کرده بودند تا اولین مهر انتخاباتی در اخرین انتخابات قرن کشور در شناسنامه هایشان زده شود.

جمعی از دختران و پسران رای اولی کرمانشاهی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از شور و شوق خود برای رای دادن سخن گفته و از اینکه می توانند در آینده سیاسی کشور سهیم باشند ابراز خرسندی کردند.

خوشحالم از اینکه می توانم رای دهم

پدرام حاجی زاده یکی از جوانان رای اولی کرمانشاهی است که در شعبه مستقر در مسجد جامع برای رای دادن حضور پیدا کرده بود، او با ابراز خرسندی از اینکه می تواند رای دهد گفت: این رای دادن به معنای آن است که ما نیز می توانیم در آینده سیاسی کشور مشارکت و در آن نقش داشته باشیم.

حاجی زاده گفت: واقعا حس خوبی است از اینکه انسان بتواند در آینده ای که قرار است برای کشورت اتفاق بیفتد سهم داشته باشی و به همه مردم توصیه می کنم حتما در این رویداد شرکت کنند.

وی در پایان گفت: مطمئنم مردم با حضور گسترده خود همه نقشه های دشمنان را خنثی و اجازه نخواهند داد به هدف خود برسند.

تبلیغات دشمنان اثری روی مردم نخواهد داشت

بهاره رسولی دیگر جوان رای اولی کرمانشاهی به ایرنا گفت: مردم با حضور پرشور خود پای صندوق های رای ثابت خواهند کرد تبلیغات دشمنان اثری روی آنها نخواهد داشت و با انتخابی اصلح زمینه تشکیل مجلسی قدرتمند را فراهم می کنند.

وی ادامه داد: در این میان ما رای اولی ها نیز آماده ایم تا به دشمنان انقلاب و کشور بگوییم که پیرو رهبری و ولایت بوده و طبق فرمایش ایشان با همه قدرت در این عرصه حضور پیدا کرده ایم.

رسولی گفت: حضور پرشور مردم اگر با انتخابی اصلح همراه باشد می تواند برای آینده کشور بسیار مفید و شرایطی فراهم کند تا بیش از گذشته به سمت توسعه و شکوفایی حرکت کنیم.

هر رای ما یک نه بزرگ به آمریکاست

سروش کامفر نیز با ابراز خرسندی از حضور در انتخابات و نقشی که در آینده سیاسی کشور می تواند داشته باشد، گفت: هر رای ما یک نه بزرگ به امریکا و دیگران سران استکبار است.

وی با بیان اینکه دشمنان تلاش زیادی کرده اند تا مردم را از حضور پای صندوق های رای منصرف کنند، افزود: با این حال حضور خوب مردم نشان داد که هیچ کدام از برنامه ها و نقشه های دشمنان اثرگذار نبوده و ملت ایران راه خود را پیدا کرده اند.

کامفر در پایان با بیان اینکه به عشق رهبری و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پای صندوق رای حاضر شده است، گفت: امیدوارم همه مردم در انتخابات شرکت کنند تا بتوانیم کشوری قدرتمند تر از گذشته داشته باشیم.

شرکت در انتخابات باعث پیشرفت کشور می شود

نگار محمدی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: شرکت در انتخابات باعث پیشرفت کشور می شود و من هم خوشحالم که می توانم در این پیشرفت سهمی داشته باشم.

وی با بیان اینکه حضور پرشور در انتخابات می تواند فردایی بهتر برای کشور بسازد بر انتخاب صحیح نیز تاکید کرد و گفت: باید به افرادی رای بدهیم که دارای برنامه و دلسوز مردم باشند.

محمدی در پایان گفت: حضور پرشور مردم پای صندوق های رای همه نقشه های دشمنان را خنثی و مت محکمی بر دهان آمریکا و دیگر دشمنان کشور خواهد بود.

تلاش ۱۳۴ کاندیدا برای هشت کرسی نمایندگی

کار رای گیری در ۶ حوزه انتخابیه استان کرمانشاه برای انتخاب هشت نماینده مجلس شورای اسلامی از بین ۱۳۴ نامزد باقی مانده از ساعت هشت صبح آغاز و طبق قانون تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد داشت.

براساس اعلام ستاد انتخابات کرمانشاه یک هزار و ۵۸۵ صندوق اخذ رای امروز آرای مردم این استان را جمع آوری می کنند که از این تعداد ۶۲۱ صندوق سیار و باقی ثابت هستند.

یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۴۱۳ نفر از مردم استان کرمانشاه در این دوره از انتخابات واجد شرایط رای دادن هستند که ۵۸ هزار و ۲۸۰ نفر از آنها را رای اولی ها تشکیل می دهند.

کسانی که ۱۸ سال تمام دارند یعنی متولدین دوم اسفند ۱۳۸۰ و قبل از آن می توانند با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی (کد ملی هم قابل قبول است) می توانند در این دوره از انتخابات شرکت کنند.

براساس اعلام استاندار کرمانشاه ۳۲ هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی کار برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در استان برعهده دارند.