پربازدیدترین ها

کد خبر: 223952 ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲

رئیس شبکه بهداشت و درمان سرپلذهاب:

شهروندان سرپلذهابی برای پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا در اجتماعات بهداشت فردی و توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند

بازی دراز 1404 : رئیس شبکه بهداشت و درمان سرپلذهاب گفت:شهروندان سرپلذهابی برای پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا باید هنگام حضور در اجتماعات رعایت بهداشت فردی و توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

شهروندان سرپلذهابی برای پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا در اجتماعات بهداشت فردی و توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرند

به گزارش بازی دراز، دکتر مازیار طهماسبی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: به دنبال تایید مرگ چند نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در کشور، صبح روز گذشته جلسه اضطراری شبکه بهداشت و درمان شهرستان با مدیر بیمارستان شهدا و کلیه کارشناسان ستادی شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان شهدا سرپل ذهاب برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه نسبت به آماده باش نیروهای بهداشتی و درمانی و بالا بردن سطح آموزش مردم برای پیشگیری از بیماری کرونا تاکید شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: ضمن تاکید براینکه جای نگرانی نیست اما توصیه شده است که صف‌های اجتماعات رای دهندگان امروز جمعه در هوای آزاد برگزار شود و هنگام رای دادن گروه‌های چند نفری وارد محیط‌های مسقف شوند.


وی، رعایت بهداشت فردی، شستن مرتب دست‌ها با صابون یا استفاده از مایع ضد عفونی کننده، استفاده از ماسک، دست ندادن و روبوسی نکردن  و حفظ آرامش خود و پرهیز از نگرانی از اقدامات پیشگیرانه در کنترل بیماری کرونا را ضروری عنوان کرد. 


وی افزود: تاکنون هیچ مورد مشکوک به کرونا در مناطق شهری و روستایی سرپلذهاب مشاهده نشده است در حالی که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلای به این بیماری به جد دنبال می‌شود.


وی در پایان، تب، تنگی نفس، سینه پهلو و سرفه را از شاخص ترین علایم بیماری کرونا عنوان کرد و ادامه داد: افرادی که این علایم که مشابه علایم بیماری آنفلوآنزاست را دارند بهتر است از منازل خود بیرون نیایند و تحت کنترل باشند که اگر علایم تشدید شود باید جهت بررسی بیشتر توسط پزشک به بیمارستان ارجاع داده شوند.