آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 223840 ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰

جهان تشنه ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای است

کرمانشاه- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش های زورخانه‌ای و پهلوانی گفت: امروز بدون هیچ شک و تردیدی، جهان تشنه ورزش پهلوانی است که بشردوستی و کمک به هم نوع را ترویج می‌کند.

جهان تشنه ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای است

به گزارش بازی دراز، 

مجتبی جوهری عصر شنبه در افتتاحیه دومین مسابقات جام ستارگان و نهمین جشنواره مرشدین برتر ایران زمین که در سرسرای شهید بهشتی مجموعه ورزشی آزادی کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: ورزش های زورخانه ای و پهلوانی قابلیت حضور در میادین بین المللی و جهانی را دارد که امیدوارم باتلاش مسوولان کشور در آینده ای نزدیک شاهد تحقق این امر باشیم.

وی همچنین با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم ایران از ورزش های پهلوانی گفت: چنین ورزش هایی در خون مردم کشورمان است و از ارزش و احرام خاصی نیز بین همه اقشار جامعه برخوردار است.

جوهری خاطرنشان کرد: ورزش های زورخانه ای و پهلوانی تنها ورزش اصیل ایرانی است که باید با کمک مسوولان ورزشی و غیرورزشی کشور بییش از پیش به جهان معرفی شود.

رییس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و پهلوانی همچنین به تلاش های صورت گرفته برای معرفی هرچه بیشتر این ورزش ها در کشور اشاره و اظهار داشت: تنها در سال جاری مسابقاتی با عنوان ورزش های زورخانه ای و پهلوانی در بسیاری نقاط کشور مانند سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، بوشهر، کرمانشاه و ... برگزار شده است.

وی گفت: به تازگی نیز ورزش های باستانی و زورخانه ای ساحلی راه اندازی شده و حدود ۲ هفته پیش مسابقاتی در سطح جوانان کشور به میزبانی سیستان و بلوچستان برگزار شد که با استقبال بسیار خوبی هم از سوی استان های مختلف همراه بود.

جوهری افزود: برای برگزاری این همه مسابقات در سطح کشور اعتبارات فدراسیون پاسخگو نیست اما با کمک استان ها و تقبل بخش اعظمی از هزینه ها، رقابت های پهلوانی و زورخانه ای برگزار می شود.

این مقام مسوول ادامه داد: از دیگر اقدامات صورت گرفته آموزش علمی نوجوانان و جوانان علاقه مند به ورزش های زورخانه ای و پهلوانی بوده به گونه ای که طی ۲ سال اخیر بالغ بر هزار و ۸۰۰ نفر از جوانان مستعد کشور شناسایی شده و تحت آموزش قرار گرفته اند.

وی در پایان گفت: کار استعدادیابی بخصوص میان دانش آموزان باجدیت ادامه یافته و در آینده ای نزدیک شاهد حضور بیشتر نونهالان، نوجوانان و جوانان در زورخانه ها و مسابقات پهلوانی خواهیم بود.

دومین مسابقات جام ستارگان و نهمین جشنواره مرشدین برتر ایران زمین در روزهای ۱۹ تا ۲۱ بهمن با حضور ۷۰ نفر در بخش مرشدین و ۵۶ نفر در بخش زورخانه ای برگزار خواهد شد.