پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 223839 ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰

۵۰ درصد صادرات برق به عراق از طریق کرمانشاه انجام می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه با بیان اینکه ۵۰ درصد صادرات برق به عراق از طریق این استان انجام می‌شود، افزود: صادرات برق از کرمانشاه به عراق از سه مرز سومار، خسروی و شیخ صله صورت می‌گیرد.

۵۰ درصد صادرات برق به عراق از طریق کرمانشاه انجام می‌شود

به گزارش بازی دراز، 

امیدعلی مرآتی روز یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد، اظهارداشت: صادرات برق به اقلیم کردستان عراق از طریق مرز شوشمی و دیگر مرزهای استان هم در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون همه روستاهای زلزله زده غرب استان کرمانشاه از نعمت برق برخوردارند و اکنون در استان هیچ روستای بالای پنج خانوار بدون برق وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرکت توزیع برق استان در مجموع دارای ۷۷۷ هزار و ۴۳۰ مشترک است، افزود: هم اکنون در حال برق رسانی به مساحتی به میزان ۲۵ هزار کیلومتر در استان هستیم و دارای ۶۴۶ هزار و ۸۰۵ مشترک خانگی هستیم که ۸۳ درصد مصرف انرژی در بخش خانگی است.

وی به مقایسه وضعیت برق رسانی امسال استان نسبت به سال قبل و بعد از انقلاب پرداخت و ادامه داد: در سال ۵۷، به میزان ۶۸ هزار و ۸۳۳ مشترک از خدمات این اداره بهره می بردند که این میزان در پایان دی ماه سال جاری به ۷۷۷ هزار و ۴۳۰ مشترک رسید و اکنون ۱۶۵ هزار و ۲۲۶ خانوار روستایی و سه هزار و ۳۱ اشتراک صنعتی، دارای برق هستند و پنج هزار و ۹۹۸ چاه برقدار شده اند.

وی، تعداد روستاهای برقدار را ۲ هزار و ۵۴۴ روستا اعلام کرد و از وجود ۱۷ هزار و ۶۶۰ دستگاه پست توزیع خبر داد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۶ پاسگاه در نقاط صعب العبور استان برق رسانی شده اند، ادامه داد: برق رسانی به چند پاسگاه باقی مانده در نقاط مرزی و صعب العبور تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

مرآتی سرانه مصرف برق در استان را چهار و نیم درصد پایین تر از میانگین کشوری اعلام کرد و افزود: خاموشی برق مشترکین استان ۴۳ درصد کم تر از میانگین کشوری است.

به گفته این مسوول، به صورت میانگین ۳۱۴ دقیقه خاموشی در استان داشتیم که برای سال جاری به ۲۵۸ دقیقه کاهش یافت.

وی با ارایه آماری به عمکلکرد دولت تدبیر و امید پرداخت و گفت: در این دولت به بیش از ۲۶ هزار واحد مسکن مهر برق رسانی شد و ۷۶۰ کیلووات پنل خورشیدی نصب شد.

این مسوول به نصب پنج هزار و ۳۷۰ کنتور هوشمند طرح فهام و نصب یک هزار و ۱۸۰ کنتور هوشمند آب و برق اشاره کرد و ادامه داد: راه اندازی زیرساخت مانیتورینگ مشترکین، توسعه و بهره برداری از سیستم اطلاعات مکانی، راه اندازی سامانه عملیات و اتفاقات در بستر«جی.آِ.اس» راه اندازی و عملیاتی کردن «پی.ام» در سطح استان از جمله این خدمات است.

مرآتی از انجام خدمات غیرحضوری از طریق ارسال پیامک و انجام مطالعات طرح جامع شبکه ۲۰ کیلوولت امور مرکز شهر کرمانشاه و اسلام آباد به عنوان بخش دیگری از اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید یاد کرد.

طلب ۱۵۰ میلیاردتومانی از مردم و دستگاه های دولتی 

مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه میزان کل طلب این شرکت از مردم و دستگاه‌های دولتی را ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: آماده ارایه خدمت به داوطلبانی هستیم که بخواهند در ۲ منطقه پرویزخان و سومار سرمایه گذاری کنند.

به گفته وی، اگر مشترکان ۱۰ درصد از مصرف برق و انرژی را کاهش دهند مطمئن باشند که دیگر خاموشی را نخواهند دید و مردم بدانند که با حذف قبوض کاغذی یک ریال به قیمت قبض برق مشترکان اضافه نشده است.