آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 223836 ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰

موشک "رعد ۵۰۰" با موتور کامپوزیتی "زهیر" رونمایی شد

تهران-ایرنا- موشک رعد ۵۰۰ با موتور کامپوزیتی "زهیر" و نسل جدید پیشران‌های موشکی و ماهواره‌برها، با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد.

موشک "رعد ۵۰۰" با موتور کامپوزیتی "زهیر" رونمایی شد

به گزارش بازی دراز، 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،  آیین بازدید از خط تولید و رونمایی از موشک رعد ۵۰۰ با موتور کامپوزیتی "زهیر" و موتور کامپوزیتی فضایی "سلمان" با نازل متحرک به عنوان  نسل جدید پیشران‌های موشکی و ماهواره برها، صبح یکشنبه -۲۰ بهمن- با حضور سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه برگزار شد.

با نمایش موشک چابک رعد ۵۰۰، از نسل جدید پیشران‌ها با بدنه غیر فلزی و کامپوزیت رونمایی شد.

استفاده از فناوری بدنه‌های الیاف کربن قابلیت تحمل ۱۰۰ بار فشار و دمای۳ هزاردرجه سانتیگراد و دستیابی به موشک‌های بسیار سبک را فراهم می‌کند.  

موشک رعد ۵۰۰ از موشکهای نسل جدید است که در مقایسه با موشک فاتح ۱۱۰ با بدنه فولادی، با یک دوم وزن اما  ۲۰۰ کیلومتر از افزایش برد برخوردار است.

همچنین نیروی هوافضای سپاه  امروز از موتورهای موشک با نازل متحرک رونمایی کرد که ترکیب دو دستاورد بزرگ "بدنه کامپوزیت" و "نازل متحرک" در موشک، امکان استفاده از موتورهای سوخت جامد را در خارج از جو فراهم کرد.

با دستیابی به این موفقیت، ساخت ماهواره‌برهای سبک سوخت جامد، موشک‌های زمین به زمین با سطح مقطع راداری کم و مانورپذیر کردن موشک‌ها به منظور عبور از سپر موشکی و کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید و کاهش پیچیدگی در تولید و نهایتاً جهش نسلی در موشک‌ها فراهم شد.