پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 223759 ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳

مردم گلایه دارند، اما پشت نظام ایستاده‌اند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به حمایت های مردم از نظام و انقلاب گفت: مردم از برخی شرایط گلایه‌مندند، اما همه پشت نظام خود ایستاده اند و مصداق این حمایت حضور میلیونی آنها در تشییع پیکر شهدای مقاومت بود.

مردم گلایه دارند، اما پشت نظام ایستاده‌اند

به گزارش بازی دراز، 

 آیت الله مصطفی علما در آیین اهدای 410 جهیزیه به زوجین تحت حمایت بهزیستی استان، با اشاره به برکات فراوان انقلاب اسلامی گفت: ایران امروز به تعبیر مقام معظم رهبری ام القری شده و همه کشورها باید به ایران نگاه کنند و از اقتدار ایران الگوبرداری کنند.

وی از شهید سردار سلیمانی به عنوان یکی از مصداق های این اقتدار یاد کرد وافزود: این سردار الگوی تمام آزادیخواهان جهان است و محبوبیت این شهید عزیز به حدی است که مسلمانان نیجریه درخواست کرده بودند هواپیمای حاوی پیکر مطهر این شهید به این کشور رفته و فقط در آسمان این کشور طواف کند.

امام جمعه کرمانشاه به پاسخ کوبنده ایران در قبال ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی هم اشاره کرد وافزود: بعد از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری جرات نگاه چپ به پایگاه های آمریکایی را هم نداشت، اما این ایران بود که بعد از ترور این سردار عزیز، پایگاه های آمریکایی را در هم کوبید و آمریکا هم جرات پاسخگویی نداشت.

وی افزود: نظام ما این اقتدار و صلابت خود را از امام راحل وام گرفته و این امام بود که با وجود همه گرفتاری ها و مشکلات با همه مقتدرانه و با قدرت حرف می‌زد و این اقتدار تا به امروز حفظ شده و کشور با همه مشکلات هنوز مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهد.

آیت الله علما حمایت های مردمی را عامل اقتدار این نظام عنوان کرد و افزود: مردم از برخی مشکلات گلایه مندند، اما حامی نظام و انقلاب خود هستند و این اقتدار و این حضور و حمایت میلیونی مردم بود که موجب شد ایران سیلی محکمی به آمریکا بزند.

وی به حقارت های ایران و ایرانی در سالهای پیش از انقلاب هم اشاره کرد و افزود: در دوران قبل از انقلاب آمریکا برای ایران هیچ ارزشی قائل نبود و در کوچکترین امور هم ایران حق دخالت داشت، اما در دوران پس از انقلاب کارتر که در آن زمان رییس جمهور آمریکا بود در خصوص انتخاب خود در دوره بعدی انتخابات آمریکا تاکید کرد که همه چیز به تصمیمات رهبر انقلاب در اتاق کوچک جماران بستگی دارد که اگر گروگان های آمریکایی را آزاد کنند او دوباره می تواند رییس جمهور آمریکا شود.

وی افزود: این تنها بخشی از عظمت انقلاب در همان روزهای آغازین بود که رییس جمهور آمریکا انتخاب خود را منوط به تصمیم رهبر انقلاب ایران در خصوص گروگان های آمریکایی می دانست.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه با تقدیر از عملکرد بهزیستی در خدمات رسانی به محرومان و مددجویان  این نهاد گفت: این چندمین دوره در سال جاری است که جهیزیه به مددجویان بهزیستی اهدا می‌شود که جای تقدیر دارد.

وی با توصیه جوانان به ساده گرفتن ازدواج گفت: مهریه وجهیزیه سنگین هیچ وقت خوشبختی نیاورده و نمی آورد و شاهد این ماجرا هم زوج هایی هستند که با مهریه های سنگین و جهیزیه های آنچنانی در دادگاه به دنبال طلاق هستند.

آیت الله علما تصریح کرد: آنچه برای یک زندگی مهم است، صداقت و محبت میان زوجین و یکدلی آنها برای ساختن یک زندگی است و هرچه این زندگی را ساده تر بگیرید، قطعا آثار و برکات آن را در زندگی مشاهده می‌کند و زوجین باید بدانند تعداد سکه‌ها و لوازم لوکس هیچ زوجی را خوشبخت نکرده است.