پربازدیدترین ها

کد خبر: 223755 ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲

همزمان با اولین روز از دهه فجر؛

مراسم زنگ چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مدارس شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز1404: به مزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر، با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان سرپل ذهاب زنگ انقلاب بصورت نمادین در هنرستان دخترانه زینبیه(س) این شهرستان طنین انداز شد.

مراسم زنگ چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مدارس شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

به گزارش بازی دراز، فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در این گفت:عزت مملکت ایران اسلامی در جریان تلاطم ها و بحران های روزگار رقم خورد ولذا بخاطر انسجام ملی این مردم در طی دهه های انقلاب و در طول چهل و یکیمن سال انقلاب بود.

وی افزود: فراز و نشیب ها، جنگ و تهدید و تحریم ها و ایجاد خطرات احتمالی و حوادث طبیعی و فتنه های که علیه انقلاب ایجاد شد ،با روشنگری این ملت به ویژه قشرهای دانش آموزی انسجام ملی رقم خورد.

فرماندار شهرستان تصریح کرد: انزجام ملی این مملکت در مشروعیت سیاسی در مجامع بین الملل در طول چهل و یکمین سال انقلاب به دست مردم رقم خورده است و لذا آخرین مشروعیت این مملکت و انقلاب در بزرگداشت سردار شهید سلیمانی بود.

وی به دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و گفت:تعدد زیرساخت های فرهنگی،اجتماعی ،مراکز بهداشتی ،آموزشگاه ها و فعالیت های فرهنگی به دلیل نگاه عدالت محوری انقلاب بود و لذا آرمان های امام که با اهداف محرومیت زدایی بود امروزه در دوردست ترین روستاهای ایجاد شده محرومیت زدایی ایجاده شده است.

در ادامه امام جمعه سرپل ذهاب بیان کرد: آن چیزی که انقلاب را از سایر انقلاب هامتمایز می کند مردمی بودن انقلاب است که به دلیل استمرار و دوام انقلاب و مردمی بودن آن است.

حجت الاسلام فاطمی نسب افزود: در سال 57 به رهبری امام راحل انقلاب به پیروزی رسید و مردم همواره پشت سر امام و رهبرمعظم آیت الله خامنه ای گوش به فرمان بودند و از پیچ و خم های که بر سرراه انقلاب بود عبور کردند.

وی ادامه داد: درجریان جنگ تحمیلی ،بازسازی ها و عقب افتادگی ها عبور کردیم، به مرحله ای رسیدیم که درتمام دنیا نگاه ها به سمت جمهوری اسلامی ایران است.

فاطمی نسب بیان کرد: درگام نخست انقلاب اسلامی مشکلات عظیمی پشت سر گذراندیم و توانستیم بسیاری پیشرفت کنیم و امروزه باید درگام دوم انقلاب مسئولین،نخبگان،دانش آموزان،دانشجویان با آمادگی خاصی تلاش کنند حرکتهای فرهنگی در سطح کشوری و منطقه ای شکل بگیرد.

رئیس آموزش و پرورش سرپل ذهاب در ادامه گفت: یادآوری این ایام نورانی در واقع یادآوری رشادت ها ، حماسه آفرینی ها،  فداکاری ها و شهادت طلبی های ملتی بزرگ و پرافتخار و پیرو ولایت و رهبری که با ایثار خون خود ثابت کرد که «خون بر شمشیر و حق بر باطل پیروز است.

عباسیان، آسایش،امنیت و آرامش حاکم برکشور ایران اسلامی را مدیون و مرهون خون پاک شهیدان انقلاب اسلامی خواند و تاکید کرد که جوانان و نوجوانان برای حفظ و تبلیغ دستاوردهای انقلاب اسلامی تلاش کنند.