آخرین مطالب

پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 223739 ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰

دره اژدها قابل دسترس می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- رییس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دالاهو اعلام کرد که با اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار معبر و مسیر دسترسی به دره اژدها ایجاد خواهد شد.

دره اژدها قابل دسترس می‌شود

به گزارش بازی دراز، 

«شهرام علی‌یاری» روز سه شنبه به ایرنا گفت: هرچند این نقطه از منطقه ریجاب به‌ واسطه جاذبه‌های طبیعی زیبا پتانسیل‌های گردشگری بالایی دارد، اما راه دسترسی به آن برای گردشگران دشوار است.

وی افزود: برای اینکه این منطقه به گردشگران معرفی و به محلی گردشگرپذیر تبدیل شود، از محل اعتبارات استانی پنج میلیارد ریال به آن اختصاص پیدا کرده تا بتوانیم معبری برای دسترسی گردشگران به آن احداث کنیم.

رییس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دالاهو تاکید کرد: ایجاد این معبر راه دسترسی گردشگران به پایین آبشار پیران را نیز فراهم می‌کند و گردشگران می‌توانند آبشار را راحت‌تر از پایین ببینند.

علی‌یاری از اختصاص هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای مرمت زیرساخت‌های گردشگری سراب شالان ریجاب هم خبر داد و گفت: پس از وقوع زلزله بزرگ سال ۱۳۹۶ و پس از آن در بارش‌های سیل‌آسای اوایل امسال، بخش‌هایی از زیرساخت‌های گردشگری این سراب دچار آسیب شد.

وی اضافه کرد: با این اعتبار در نظر داریم برخی از زیرساخت‌های این سراب همچون سنگفرش آن را ترمیم کنیم تا رفاه گردشگرانی که به این منطقه می‌آیند فراهم شود.

به گفته رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان دالاهو، طبق برنامه‌ریزی‌ انجام شده اجرای این ۲ پروژه ظرف یک ماه آینده آغاز می‌ شود.

دره اژدها در همسایگی طاق گرا در منطقه ریجاب قرار دارد که از ۲ سمت با دیواره های سنگی با ارتفاع متوسط ۱۵۰ متر و با فاصله ۲۰ متر محاصره شده است و در کف آن رودخانه خروشان بابایادگار در جریان است.

طول دره بالغ بر چند کیلومتر است و یکی از دیدنی‌های بکر و منحصر به فرد ایران محسوب می شود. 

شهرستان دالاهو با ۳۹ هزار نفر جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.