پربازدیدترین ها

سرویس: استانی کد خبر: 223737 ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰

گازرسانی به ۶۷۰ روستای استان کرمانشاه در حال اجرا است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه گفت: عملیات گازرسانی به ۶۷۰ روستای استان باپیشرفت فیزیکی ۳۰ تا ۹۵ درصد هم اکنون در حال اجرا است.

گازرسانی به ۶۷۰ روستای استان کرمانشاه در حال اجرا است

به گزارش بازی دراز، 

سیروس شهبازی روز سه شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات گازرسانی به روستاهای روانسر افزود: هم اکنون عملیات گازرسانی به ۶۱ روستای این شهرستان با بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا است.

وی ادامه داد: گازرسانی به روستاهای شهرستان روانسر در قالب سه پروژه در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه ادامه داد: ۵۳ روستای شهرستان روانسر از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و با گازرسانی به ۶۱ روستای دیگر (معادل ۵۳ درصد)، ۹۸ درصد روستاهای شهرستان به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد.

شهبازی با بیان اینکه اولویت دولت و وزارت نفت، گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار است، اضافه کرد: شهرستان روانسر ۸۷ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد که گازرسانی به این روستاها در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۵ درصد خانوارهای روستایی و ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری شهرستان روانسر از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

مدیر عامل شرکت گاز استان  نوسانات بازار، کمبود مصالح و تجهیزات، عدم تمایل پیمانکاران برای شرکت در مناقصه ها و ناتوانی پیمانکاران را از جمله علت های تاخیر در اجرای پروژه های گازرسانی عنوان کرد.

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: با توجه به سردسیری بودن منطقه، جمعیت بالای این روستاها و کمبود سوخت مایع و اینکه توپوگرافی و شرایط جغرافیایی روستاهای این شهرستان سخت و کوهستانی نیست تاخیر در اجرای پروژه های گازرسانی شهرستان موجب نارضایتی شده و باید این روند شتاب بیشتری بگیرد.

سعدی مصطفی زاده با بیان اینکه اهالی روستاهای روانسر برای به سرانجام رسیدن این پروژه ها همراهی لازم را خواهند داشت، اضافه کرد: گازرسانی به تمام روستاهای این شهرستان از اولویت های فرمانداری است و برای تسهیل در گازرسانی روستاهای باقیمانده تلاش خود را بکارخواهیم بست تا مردم این مناطق در کمترین زمان ممکن از نعمت گاز برخوردار شوند.

وی گفت: با ادامه اجرای پروژه های گازرسانی، امیدواریم تا پایان سال ۹۹ همه روستاهای شهرستان از نعمت گازطبیعی برخوردار شوند.

فرماندار روانسراظهار داشت: باوجود محدودیت های اعتباری، دولت تدبیر و امید در راستای عمران و آبادانی روستاها خدماتی انجام داده که بسترساز توسعه و پیشرفت است.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد. 
هم اکنون ساکنان هزار و ۳۱۰ روستا و ۲۸ شهر استان کرمانشاه از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.